Chcete ísť na dovolenku na súkromný ostrov úplne zadarmo? Stačí splniť len jedinú podmienku

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Kúpa súkromného ostrova je pre väčšinu ľudí úplne mimo dosahu. Keď ste však umelec a potrebovali by ste sa niekam zašiť, aby ste mohli slobodne tvoriť, portál FastCompany má pre vás veľmi dobrú správu.

Ak hľadáte pokojné miesto, kde by ste mohli rozvíjať váš nápad, môžete si vyskúšať život na súkromnom ostrove zadarmo. Ideas Island, projekt švédskeho kreatívneho experta Fredrika Häréna, ponúka dva súkromného ostrovy blízko Štokholmu a jeden na Filipínach. „Moja práca posledných 14 rokov zahŕňala inšpiratívnych ľudí, ktorí by si zaslúžili získať viac priestoru. Chcel som im dať niečo naspäť, niečo, čo je hmatateľné a odlišné, čo by ich inšpirovalo k ďalším nápadom.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kerry Lemon (@kerryannelemon),

Stačí vám len nápad

Fredrik jeden z ostrovov vlastní a používal ho na svoj vlastný „útek za tvorivosťou“. Práve vtedy sa rozhodol, že by sa mal o túto skúsenosť podeliť s ďalšími ľuďmi. Chcel, aby mali možnosť len tak v tichu sedieť a pracovať na svojom nápade a na svojich myšlienkach. Potom, čo niekto pošle krátku žiadosť, v ktorej vysvetlí, kto je a aký nápad plánuje zrealizovať, Fredrik vyberie niekoľko ľudí, z ktorých každý z nich môže dostať svoj týždeň na ostrove. „Snažím sa vybrať ľudí, ktorí ma najviac inšpirujú. Snažím sa získať informácie o rôznych ľuďoch a o ich nápadoch.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Voor de Wereld van Morgen (@vdwvm),

Ubytovanie nemá byť luxusné

Ubytovanie nemá byť luxusné, no k dispozícii je základné vybavenie. Cestu a aj jedlo si človek hradí sám. Ak ich však potrebujete, mali by ste myslieť na to, že ste na ostrove sami, čiže je dobré nakúpiť si skôr, inak si vezmete loď a budete veslovať. To však budete musieť tak či tak, aby ste sa na ostrov dostali. Letný dom má dostatok priestoru, čiže s vami môžu ísť pokojne štyria ďalší ľudia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Josiah Ng (@josiahng),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kerry Lemon (@kerryannelemon),

Nápad, ktorý môžete zrealizovať

Teraz už len musíte prísť na nápad, ktorý by ste mohli zrealizovať a ktorý by mohol Fredrika zaujať. Ak je to pre vás atraktívne (a veríme tomu, že to pre vás atraktívne určite je), tak je len na vás, ako to celé zrealizujete. Žiadosti na tento rok sú už uzavreté, napriek tomu si môžete podať žiadosť na obdobie od júna až do septembra v roku 2020. Žiadosť môžete vyplniť TU.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: