Chcete mať na hlave leviu hrivu? Vyskúšajte tento zázračný recept so špeciálnou surovinou, ktorú máte doma aj vy


Už mnohokrát sme vám priniesli tradičné, aj menej tradičné recepty, v ktorých sa nachádzal zázračný zázvor. Je to nielen skvelé a voňavé korenie, ale aj medicína, ktorá pomáha nielen pri chrípke. V chladnom počasí si z neho robíme čaj, no len málokto vie, že podporuje aj rast a obnovu vlasov.

vlasy1
takprosto.cc

Ženy v Indii už cez dve tisícročia používajú vlasové masky, ktoré v sebe majú jednu najdôležitejšiu zložku, a tou je práve zázvor. Dnes s vami budem zdieľať toto orientálne tajomstvo, vďaka ktorému budú vaše vlasy ako vymenené. Husté, žiarivé a pevné. Verím, že tento domáci recept bude pre vás užitočný, a že sa oň podelíte aj so svojimi priateľkami, ktoré možno trápi vypadávanie vlasov alebo ich zlá kvalita.

Budete potrebovať:

3 až 4 centimetre čerstvého koreňa zázvoru

1 polievková lyžica medu

1 polievková lyžica olivového oleja

Postup:

Zázvor si najskôr nastrúhajte na kašičku na kuchynskom strúhadle alebo v mixéri.

vlasy2
takprosto.cc

V miske zmiešajte zázvor, med a olivový olej.

vlasy3
takprosto.cc

Masku následne aplikujte na čisté mokré vlasy a nechajte pôsobiť 40 minút, no môžete aj dlhšie. Tento postup by ste mali opakovať aspoň raz týždenne a už za mesiac si všimnete viditeľné výsledky. Vaše vlasy budú hebké, končeky budú zacelené a dokonca vám vlasy aj podrastú oveľa rýchlejšie, ako je bežné.

vlasy4
takprosto.cc

Verím, že každá z nás sa občas potýka s problémami s vlasmi. Raz nás neposlúchajú a sú rozlietané, inokedy sú zase až príliš suché a nevieme si s nimi dať rady. Táto maska je naozaj jedinečná a ja som zmenu videla už po prvom použití. Olivový olej v spojení s medom a zázvorom je jedinečná kombinácia, ktorú odteraz budem používať asi až do konca života.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

horoskop


Komentáre

komentárov