Chcete poznať recept na dlhovekosť? Odborníci majú jednoduché pravidlo na to, ako sa dožiť viac než 85 rokov

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Mnohí ľudia snívajú o tom, že sa dožijú vysokého veku. Chcú sa tešiť z vnúčať a z pravnúčat a užívať si dôchodok. Možno vás poteší, že portál BBC má návod na to, ako sa k tomu dopracovať.

O pozitívnom myslení ste už toho určite počuli veľmi veľa, čo ste však nepočuli je to, že to aj skutočne funguje. Práve profesorka psychiatrie na Bostonskej univerzite, Lewina Lee spolupracovala na štúdii, ktorá tvrdí, že pozitívne naladení ľudia sa dožívajú aj 85 rokov a viac. Podľa štúdie sú optimisti viac chránení pred stresom, pretože si z ničoho nerobia ťažkú hlavu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jean | Extra Petite Blog (@jeanwang),

Šťastná budúcnosť

“Ak si ľudia predstavovali budúcnosť, v ktorej sa všetko, čo ich trápilo skončilo dobre, dožili sa vyššieho veku,” tvrdí profesorka, ktorá sa podieľala na vykonávaní kontrolných pokusov. Zaujímavosťou je, že optimizmus súvisel aj s celkovým zdravím u sledovaných ľudí. Muži a ženy, ktoré boli najviac optimistické, mali o 11 až 15 % dlhší život a dožívali sa nad 85 rokov. Optimisti sa však častejšie držali zdravého životného štýlu, kým pesimisti sa orientovali na problémy, preto trpeli aj depresiami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jasper (@jazzy_j_the_sprocker),

Vyhýbajte sa negatívnym správam

Podľa správ z portálu Stressmgt je však veľmi dôležité aj vyhýbanie sa negatívnym správam. Negatívne správy na nás pôsobia z každého uhla a práve preto by sme sa mali vyhýbať všetkému, čo nás zbytočne trápi. Na naše duševné a fyzické zdravie taktiež veľmi vplýva sťažovanie sa a myslenie na všetko zlé, čo je okolo nás. Skúste sa na veci pozrieť inak a budete prekvapení, koľko vecí sa vo vašom živote zmení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Neta Ullmann (@neta.ullmann.photography),

Keď sa chcete dožiť vysokého veku, tak nemáte inú možnosť, ako sa pozitívne naladiť, no nie?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: