Chcete si vyrobiť krásnu vianočnú dekoráciu alebo darovať originálny darček? Sledujte tento fotopostup!

Lucia Mužlová Ešte viac

Koniec novembra znamená jediné. O chvíľu sa začne vianočné šialenstvo. Okrem pečenia a kupovania darčekov mnohé z nás doma majstrujú a vyrábajú nejaké tie vianočné dekorácie. Áno, v obchodoch ich nájdete neúrekom, ale prečo si ich nevyrobiť kreatívne a lacno aj doma? Prinášame vám skvelé tipy, ako na to. Niektorými dokonca môžete niekoho obdarovať pod stromčekom.

Fotopostup na výrobu „pom pom“ vianočného venca

Foto: KiK

Vianoce nemusia byť len červené, zelené, či zlaté. Skúste si tento rok pre zmenu vlastnoručne vyrobiť netradičný vianočný veniec pomocou „pom pom“ guľôčiek. Postup je jednoduchý a zvládnu ho aj naši najmenší.

Čo potrebujete? (takmer všetko nájdete v KiKu)

Foto: KiK

⦁ polystyrénovú obruč stuhu na obmotanie venca
⦁ farebné pom pom guľôčky podľa vášho vkusu
⦁ sekundové lepidlo
⦁ vianočnú metalickú reťaz alebo nite
⦁ vianočné gule, hrkálky či iné ozdoby podľa vášho vkusu

Polystyrénovú obruč omotáme stuhou, aby lepidlo a pom pom guľôčky lepšie držali. Ak chceme recyklovať, rovnako dobre bude fungovať aj staré bavlnené tričko rozstrihané na pásiky.

Foto: KiK

Následne naliepate farebné pom pom guľôčky. Môžete si urobiť jednofarebný veniec alebo si uletieť a vyrobiť poriadne originálnu viacfarebnú dekoráciu. Naliepame sekundovým lepidlom alebo lepiacou pištoľou.

Foto: KiK

Následne veniec ozdobíte metalickými dekoráciami s vianočnou tematikou – vianočné guľôčky, hrkálky, vianočná reťaz… Je to na vás!

Foto: KiK

Ďalšie tipy na netradičné vianočné dekorácie

Vedú ručne vyrobené ozdoby

Zabudnite na jedličky v tvare trojuholníkov, umelej hmoty, strojovej výroby či generických a opozeraných nerozbitných gulí z výpredaja. Ručná práca je tento rok v kurze viac ako kedykoľvek predtým a Vianoce sú tou najlepšou príležitosťou na to, aby ste sa vy alebo vaše deti poriadne kreatívne vybláznili a taktiež prakticky a veľmi štýlovo využili to, čo by iní vyhodili. Dečky uháčkované zo starých tričiek, ozdoby zo šúpolia, starých nanukových paličiek či vlny odpáranej zo svetra, ktorý už nenosíme. Ručná práca totiž do vianočnej domácnosti vnáša aj rodinného ducha.

Zabudnite na svätú trojicu – červená, zlatá, zelená

Toto trio spolu funguje skvele a je nadčasové, no čo tak sa tieto Vianoce odviazať a skúsiť pre zmenu niečo netradičné? Stačí, ak v domácnosti ponecháte tradičné prvky (stromček, svietniky, vence, ihličie, trblietky…), no tentokrát ich zahalíte do všetkých farieb dúhy. Čo poviete na takýto originálny vianočný veniec na dvere? Ten si dozaista vďaka jeho originalite všimne každý.

Čože? Drevený stromček?

No a čo? Stromček predsa nemusí byť umelý zelený alebo odpílený z lesa. Ak máte doma zvyškové drevo a šikovného pomocníka, drevený stromček je taktiež skvelou alternatívou, ako mať vo vianočnom domove nádych originality a zároveň zužitkovať zbytky, ktoré by inak putovali do krbu alebo smetného koša.

Vyrobte tieto Vianoce blízkym vlastnoručne maľované personalizované hrnčeky

Foto: KiK

Čo potrebujete?

⦁ Hrnčeky podľa vlastného výberu (najlepšie porcelánové)
⦁ Farbu na porcelán a keramiku (ktorá schne v rúre, nájdete v umeleckých potrebách)
⦁ Ceruzku na predkreslenie
⦁ Štetec alebo špajdľu na nanášanie
⦁ Rúru
⦁ Kreativitu a lásku

Foto: KiK

Postup:

Je to naozaj veľmi jednoduché, takže do výroby pokojne môžete zapojiť aj najmenších členov rodiny. Najskôr si ceruzkou predkreslíte vopred vymyslené obrázky či nápisy. Následne tvary obkresľujete farbou na keramiku a porcelán.

Foto: KiK

Najlepšie vám to pôjde špajdľou alebo špáradlom. Po nanesení necháte farbu dobre zaschnúť, môže to trvať aj hodinu. V závislosti od návodu na konkrétnej farbe si potom predhrejete rúru. Zvyčajne je to 160 stupňov a hrnčeky „pečiete“ 90 minút.

Foto: KiK

Článok vznikol v spolupráci s KiK

0
Komentovať (0)