Citlivé bradavky, bolestivé močenie a žiadny intímny život. Týchto 10 vecí vám o materstve nepovie žiadna žena


Tehotenstvo a samotný pôrod je pre ženu jedna z najkrajších a zároveň i najzvláštnejších situácií v živote. Priviesť na svet malého človiečika, ktorého ste 9 mesiacov nosili pod srdcom, je veľká zodpovednosť, radosť ale povedzme si narovinu, aj bolesť a množstvo prichádzajúcich prekvapení. Tie z vás, ktoré si tým už prešli, si isto spomenú na svoje zážitky. Ak vlastné bábätko ešte nemáte, tak sa radšej pripravte aj na menej ružové a oslnivé chvíle.

pixabay.com

Priviesť na svet bábätko je skutočný dar. Ak ale vlastné dieťa ešte nemáte, môžete si príbeh počatia, tehotenstva i pôrodu „vychutnať“ počas filmov alebo seriálov. Hlavná aktérka sa však pravdepodobne zapotí 3 minúty počas samotného pôrodu, personál ju nosí na rukách a hneď, ako má doma bábätko, je svižná ako laň a všetko klape ako hodinky. Realita je ale trošku iná, takže si na chvíľu zhoďme ružové okuliare a radšej sa na všetko pripravme.


Pobyt v nemocnici je v drvivej väčšine prípadov príjemný relax, kde vás rozmaznávajú, ste ako princezná – veď ste predsa budúca rodička a keďže máte tehotenské chúťky, doprajú vám chutné jedlo od výmyslu sveta. Presne takto nejak to bolo v tom filme. Vy ste v nemocnici, kde jedlo chutí iba keď si to veľmi vsugerujete.

pixabay.com

Bolesti po pôrode. Kto by to bol povedal? Vari nestačilo v bolestiach porodiť? Aj keď to už nebude také hrozné, dáte si repete. Problém bude predstavovať aj obyčajné cikanie. Hlavne zachovajte pokoj, aj keď sa bude zdať, že prichádza ďalší pôrod. Ak budete chcieť ísť na veľkú, držte sa. A to doslova.


Počas pôrodu bojujete každú sekundu ako levica, len aby ste konečne toho drobca dostali na tento svet. Tlačíte ako o život a potom počujete plač svojho bábätka. Radostný moment, ktorý vás svojim vizuálom môže mierne zaskočiť. Čakali ste malý ružový uzlíček, ktorý vám priložia k telu a vy si ho pritúlite a pusinkujete? Dúfam, že sa k vám už dostalo, že je to skôr mierne modravý a sivastý malý pokrčený drobec s hlienom a krvou na pokožke, často pripomínajúci zachmúreného dôchodcu odvedľa. Áno, toto je vaše bábo.

pixabay.com

Ak máte synčeka, môže vás zaraziť pohľad na jeho mužské poznávacie znamenie. Neľakajte sa, opuch časom ustúpi a dva veľké „vlašské orechy“ sa zmenšia.


Ak máte mlieko, ste ten lepší prípad. Ak ho nemáte, dnes ho svojmu dieťatku nahradíte aj iným spôsobom. Pravdepodobne sa ho však neustále budete pokúšať aspoň trošku nakojiť a práve vtedy zistíte, čo obnáša pojem „citlivé bradavky“. Prečo sa vás ten malý drobec, ktorého milujete, snaží umučiť skrz prsia?


Pamätáte sa na blažený pocit, keď sa sprchujete a nastavíte si tú správnu teplotu vody? Vychutnávate si jej prúd a je vám nesmierne príjemne. Niekoľko dní po pôrode nečakajte žiaden relax á la Piešťany. Pravdepodobne budete stáť rozkročená a prúd horúcej vody tam dole asi nebude príliš príjemný.


Po tom, čo ste absolvovali niekoľko hodín (niekedy i dní) plných bolesti a zažili niečo podobné, akoby vám chceli nosnou dierkou prepchať pohár, budete rada, že ste rada. Manžel môže vytiahnuť všetky zbrane a lákadlá, vy na sex v najbližších dňoch ani len nepomyslíte.

pixabay.com

Je normálne, že ľudia majú vetry a na záchode to po nás tiež nevonia. Záhadou však ostáva, ako tento miniatúrny človek môže narobiť toľko zapáchajúcej zloby. Pripravte sa na rôzne konzistencie, po prvých príkrmoch to je snáď ešte horšie. Pri prebaľovaní často neutierate len zadoček, ale i chrbát a všetko naokolo. Síce neviem, ako to môže smrdieť tak extrémne, keď ich celý deň kŕmime len materským mliekom, ale je to teda skutočná hrôza.


Dieťa absolútne nezaujíma váš spánkový režim, vaše potreby a už vôbec nie záľuby a koníčky. Netrápi ich, že ide váš seriál, ani že chcete mať s manželom intímne chvíľky pre seba. Plač každú nočnú hodinu je samozrejmosť a vy sa budete musieť pripraviť na permanentné vyčerpanie.


Uistite sa, že máte v telefóne dostatočne veľa úložného priestoru. Odteraz vymažete aj obľúbené selfie a fotky z rodinných osláv, fotky kamarátov alebo rôzne udalosti. Nahradia ich stovky fotiek vášho bábätka. Rovnako vyzerajúceho bábätka. V desiatkach fotiek za sebou stále rovnako vyzerajúceho bábätka, ktoré pohlo hlavou o 5 stupňov doprava. Vy sa ale stále snažíte zachytiť jeho úsmev foťákom.

pixabay.com

Samozrejme sú pre nás naše deti tým najväčším pokladom a my ich neskonale milujeme. S nimi ale na svet neprichádza len najväčšia láska, ale i povinnosti a náš život sa obráti naruby. Aj keď je to s nimi niekedy náročné, bez nich by to bolo neporovnateľne horšie.

Pozri aj: Ukázala začínajúce bruško. Novinári zachytili prvú fotografiu ostro sledovanej tehotnej vojvodkyne

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)


Komentáre

komentárov