Vôbec som nevedela, že to môže byť také užitočné! 7 dôvodov, prečo by ste mali začať používať citrón so soľou a korením


Osviežujúca citronáda s ľadom alebo čerstvý zeleninový šalát jemne poliaty citrónovou šťavou. To sú asi najčastejšie spôsoby využitia tohto tropického ovocia. Skúsené gazdinky si pomocou citrónov vedia pripraviť najrôznejšie domáce čistiace prostriedky so sviežou vôňou. Vedeli ste však aj o kombinácii citróna, soli a čierneho korenia a ich pozitívnych účinkoch na naše zdravie? Aj keď sa vám toto ostré spojenie môže zdať divné, skúste po nasledujúcich domácich receptoch siahnuť v prípade zdravotných ťažkostí a presvedčte sa o ich sile.

Citrónová šťava, soľ a čierne korenie sú klasickým triom, ktorým skvele dochutíme rôzne mäsité i vegetariánske pokrmy. Nasledujúce recepty vám ukážu, že táto kombinácia je i veľmi dobrým pomocníkom v prevencii či v boji proti zdravotným ťažkostiam.

citron 1
sovkusom.ru

Ako možno využiť citrón, soľ a korenie?

Bolesť v krku

Pri bolestiach hrdla pridáme 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy do pohára vody. Následne pridáme 1 čajovú lyžičku soli a pol čajovej lyžičky mletého čierneho korenia. Všetko dobre zamiešame. Pripravenou zmesou potom kloktáme 2 až 3-krát denne.

Pri žlčníkových kameňoch

Použijeme 3 čajové lyžičky olivového oleja, ktoré zmiešame s 3 čajovými lyžičkami čierneho korenia a 3 čajovými lyžičkami citrónovej šťavy. Túto zmes vypijeme každý deň.

citron 2
sovkusom.ru

Nevoľnosť a zažívacie problémy

Čierne korenie je známe ako účinný liek pri tráviacich ťažkostiach či pri problémoch s hnačkou. Vôňa čerstvého citrónu dokáže potlačiť nevoľnosť, takže je táto kombinácia vhodným pomocníkom v boji proti tráviacim problémom. V prípade, že sa u vás vyskytnú, vypite pohár vody, v ktorom rozmiešate 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a 1 čajovú lyžičku čierneho korenia.

Bolesť zubov

Pri nepríjemnej bolesti zubov skvele pomáha zmes čierneho korenia a klinčekového oleja. Zmiešajte ich v pomere 1:2 a touto zmesou si vyčistite zuby dvakrát denne.

Krvácanie z nosa

Občas sa stane, že sa nám bez zrejmej príčiny spustí z nosa krv. V takomto prípade namočte vatový tampón do 5 až 6 kvapiek citrónovej šťavy a zastrčte na chvíľu do nosnej dutiny. Takýto netypický recept skvele funguje aj pri bolestiach hlavy.

Stomatitída

Pri bolestivom ochorení ústnej dutiny si tiež pomôžete pomocou domáceho receptu. Nielenže ním zabijete baktérie, navyše si vďaka tejto zmesi aj uľavíte od bolesti. Ústnu vodu si pripravíte rozmiešaním 1 polievkovej lyžice soli v pohári teplej vody. Tento roztok využívajte na kloktanie a prepláchnutie ústnej dutiny.

Kilogramy navyše

Pokiaľ bojujete s nadbytočnými kilami, ktoré idú len horko-ťažko „dole“, skúste využiť recept na rozbehnutie metabolizmu. Pripravte si nápoj, ktorý by ste mali piť v raňajších hodinách nalačno, najlepšie polhodinu pred prvým jedlom. V pohári teplej vody zmiešame 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, štvrtinu čajovej lyžičky mletého čierneho korenia a 1 polievkovú lyžicu medu. Citrón a čierne korenie podporujú činnosť metabolizmu, čím napomáhajú rýchlejšiemu spaľovaniu tukov.

citron 3
sovkusom.ru

Skúste dať šancu domácim receptom, a aj keď nie je možné liečiť všetky ochorenia takouto prírodnou cestou, pri prvých príznakoch či začínajúcich ochoreniach si pomocou týchto rád isto pomôžete. Za nahradenie liekov prírodnými produktami sa nám iste poďakuje i naše telo.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov