Do svadby mojej dcéry ostávali posledné 2 týždne! Vďaka týmto 6 tipom som vyzerala úžasne vo vytúžených šatách a každý sa ma pýtal, či s vekom mladnem

KatkaR Krása

Dostali ste pozvanie na špeciálnu príležitosť a vy už teraz začínate stresovať, ako na nej vyzerať čo najlepšie? Teraz ste pravdepodobne v štádiu, kedy v hlave usilovne plánujete každý detail – okrem účesu, make-upu, topánok a šiat, sa zamýšľate možno aj nad čo najrýchlejším spôsobom, ako schudnúť, ako zaistiť, že vaša pleť bude vyzerať čisto, oddýchnuto a mladistvo a podobne. Ak si myslíte, že stihnúť tieto veci v priebehu tak krátkeho času je nemožné, my vás vyvedieme z omylu.

2 týždne do udalosti – schudnite

Áno, schudnúť môžete aj počas dvoch týždňov. Pýtate sa ako? Skúste svoj tradičný jedálniček trochu pozmeniť a zaraďte do neho čo najviac zeleniny a ovocia, rýb a kuracích pŕs a namiesto bieleho pečiva siahnite po celozrnnom. Nezabúdajte  na pitný režim – mali by ste vypiť aspoň 2 litre vody denne.

https://www.instagram.com/p/Ba9s49ngVSd/?taken-by=kaja_runn

1 týždeň do udalosti – zúžte svoj pás a vylepšite pleť

Znížiť hmotnosť v priebehu siedmych dní je možné pomocou troch druhov potravín – citrusové plody, ananás a bielkoviny. Citrusové plody totiž obsahujú veľké množstvo ovocných kyselín, ktoré pomáhajú rozpúšťať tuky a zároveň ich odstraňovať z tela. Okrem toho, ako vieme, ovocie je perfektným zdrojom vitamínov, ktoré nielen podporujú našu imunitu, ale rovnako i zlepšujú stav pleti a prispievajú k dobrej nálade a celkovej pohode.

pixabay.com

Bromelaín je enzým, ktorý je obsiahnutý práve v spomenutom ananáse, a ktorý účinne rozkladá tuky. Práve vďaka tomu je ananás považovaný za jeden z najlepších produktov na chudnutie. O význame bielkovín pre naše telo a celkovo pre proces chudnutia sme toho už počuli až-až, a veru nie nadarmo. Bielkoviny sú totiž základnou stavebnou bunkou pre naše telo a svalstvo a dodávajú nám potrebnú energiu. Pre lepšie (tým myslíme viditeľnejšie) výsledky, by ste sa počas týchto siedmych dní mali vzdať sacharidov a tukov.

3 dni do udalosti – čas na ploché bruško

Existuje niekoľko spôsobov, ako ho získať. A tentokrát vám tie spôsoby môžu dokonca aj chutiť. Jedným z nich je totiž pitie 200 ml mrkvovo-jablkovej šťavy (v pomere 1:1), 6-krát denne. Z takéhoto nápoja na jednej strane získavate iba minimum kalórií a na strane druhej vás zasýti betakaroténom, cennými vitamínmi a pektínom.

https://www.instagram.com/p/BWYHK0FDj4P/?tagged=carrotapple

Druhá cesta, ktorou sa môžete vybrať, je zmes v podobe jedného vareného vajíčka, lyžice kyslej smotany a jednej nastrúhanej mrkvy. Túto pochúťku si pripravte na raňajky či obed.

2 dni do udalosti – celotelový detox

O dva dni nastane váš veľký deň a je teda na mieste, aby ste svoje telo trochu prečistili aj zvnútra. Koniec koncov, náš vonkajší vzhľad je iba odrazom nášho vnútra. Tento tip je založený na už spomínanom bromelaíne. Na raňajky si teda pripravte ananás, ktorý môžete zapiť čerstvou citrusovou šťavou či čajom s citrónom (a samozrejme bez cukru).

pixabay.com

Svoje bežné nápoje vymeňte počas dňa napríklad za pohár teplej vody s citrónom a lístkami mäty. Na obed sa môžete zasýtiť napríklad repou, mrkvou, kapustou a slivkami. Pred spaním nezabudnite vypiť pohár vody s citrónom a môžete si dať aj sušené marhule.

1 deň do udalosti – odstráňte z tela prebytočnú vodu, a tým aj prebytočné kilá

Deň pred udalosťou budú vašimi najlepšími priateľmi čerstvá zelenina a otruby, ktoré v podstate slúžia ako “vnútorný prečisťovač“ našich čriev. Skúste teda na raňajky zmiešať 5-6 lyžíc otrúb s nízkotučným jogurtom a uvidíte, aké budú výsledky.

pixabay.com

Proces odstraňovania prebytočnej vody z tela spustí aj to, keď si svoju uvarenú a ochutenú mrazenú zeleninovú zmes (1,5 kg) rozdelíte do 5-6 približne rovnakých porcií a budete sa stravovať v pravidelných intervaloch.

Nezabudnite, že uvedené tipy nemajú slúžiť ako náhrada zdravého a vyváženého stravovania. Dlhodobé prijímanie kyslých potravín na prázdny žalúdok alebo striktné dodržiavanie nízkeho kalorického príjmu môžu viesť k vážnym zdravotným problémom. Znižovanie hmotnosti je proces, ktorý sa nedá stihnúť v takomto krátkom časovom období a uvedené tipy slúžia iba ako núdzové opatrenia, ktoré vám pomôžu cítiť sa na mimoriadnej udalosti či oslave sebavedomo a sexy!

Bonus na záver – krôčik ku krásnym prsiam

brightside.me

#1 V posilňovni sa nebojte zamerať aj na túto partiu vášho tela. Existuje množstvo cvikov, ktoré pomôžu vašim prsiam získať perfektný tvar. Nezabudnite na kvalitnú a dobre sadnúcu športovú podprsenku.

#2 Spite na chrbte. Ak máte tendenciu spať na jednej strane, možno ste zbadali, že horný prsník sa naťahuje viac, a tým vytvára nepravidelný tvar vášho dekoltu.

#3 Stop diéte! Keď túžite po krásnych a pevných prsiach, diéta vám v tom nepomôže. Zakaždým, keď schudnete, na sebe totiž môžete pozorovať výrazný úbytok najmä v oblasti hrudníka.

Máte nejaké vlastné osvedčené tipy a triky, na ktoré nedáte dopustiť a vďaka ktorým sa na každej špeciálnej udalosti cítite sebaisto a sexy? Podeľte sa s nami a inšpirujte nás.

Pozri aj: Poznáme tajomstvo krásnej a štíhlej postavy! Riadi sa ním aj herečka Jennifer Aniston a nedá naň dopustiť

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: