Pohľad, gestá aj tón hlasu. Toto je 8 dôvodov, prečo vás nezamestnali aj s dokonalým životopisom

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Stalo sa vám, že ste mali dokonalý životopis, vzali vás na pohovor a nakoniec to skončilo úplným fiaskom? Môže byť za tým reč vášho tela, ktorá ich odradila. Existujú gestá, ktoré by ste na pohovore rozhodne nemali robiť pokiaľ máte o prácu vážny záujem. Prečítajte si o nich viac a a váš pohovor môže byť oveľa úspešnejší. Nezabudnite si ich však dopredu natrénovať, aby ste pôsobili rozhodne a sebavedomo.

8. Dotýkanie sa krku

Foto: unsplash

Podľa bývalého agenta FBI Joeho Navarra ľudia majú pod stresom tendenciu dotýkať sa svojho krku. Nevedomky sa ľudia snažia chrániť si najzraniteľnejšiu časť svojho tela. Muži pevne dlaňou stláčajú stranu krku a ženy sa dotýkajú prednej časti krku alebo sa dotknú náhrdelníka. Toto gesto teda značí, že si nie ste sebou istý. Personalista to teda môže brať ako negatívny bod.

7. Prekrížené nohy

Foto: unsplash

Väčšina žien je zvyknutá sadnúť si na stoličku s nohami prekríženými. Avšak toto gesto môžu iní vnímať ako obrannú pozíciu. Navyše, z tej polohy môžete ukázať aj to, čo by ste nechceli. Expert na etiku hovorí, že by ste mali sadnúť s nohami jemne položenými na podlahu a mierne natočenými.

6. Jedno rameno vyššie ako druhé

Foto: unsplash

Asymetrické držanie tela je znakom slabých a neistých ľudí. Takáto pozícia negatívne ovplyvňuje hormóny. Hladina kortizolu teda začne stúpať a testosterón klesať. Podľa mnohých výsledok na pohovoroch neprijímajú značné množstvo ľudí, ktorí sedia pri pohovore v takýchto neistých polohách.

5. Skryté ruky

Foto: unsplash

Ak vás čaká pohovor a vy budete mať počas neho ruky skryté pod stolom je veľmi pravdepodobné, že pohovor bude pre vás neúspešný. Ak nemáte problém ukázať svoje ruky je to znakom dôveryhodnosti a neúprimnosti.

4. Pohľad

Foto: unsplash

Ak chcete zistiť či vám ľudia klamú alebo vás zavádzajú, je jednoduchý spôsob ako na to prísť. Stačí sa pozerať na ich pohľad. Pokiaľ sa človek neustále pozerá hore a dole je dosť možné, že vás klame alebo sa snaží niečo zatajiť. Pohľad doľava používajú ľudia vtedy, ak sa chcú vrátiť späť v čase a chcú si na niečo spomenúť. Najlepšie, čo môžete teda urobiť je, skrátiť čas pozerania sa na osobu na 60%. Namiesto priameho pohľadu do očí sa skúste zamerať na ústa, nos či čelo.

3. Prekrížené ruky

Foto: unsplash

Pokiaľ sa nám rozhovor nepáči, veľa ľudí má tendenciu prekrížiť ruky. Je to určitý spôsob obrany. Avšak takýmto spôsobom riskujete stratu svojho miesta. Lepším spôsobom je používať gestá, ktoré vám môžu pomôcť aj v prípade, že vám dochádzajú slová.

2. Zdvihnutie ramien

Foto: unsplash

Poloha tzv. „korytnačky“ kedy sa ramená zdvihnú a krk je takmer neviditeľný značí o neistote a strachu. „Osoba, ktorá používa toto gesto buď klame alebo sa niečoho bojí,“ hovorí Joe Navarro. Rovná a vystretá postava naopak dodáva pocit sebavedomia.

1. Časté upravovanie vlasov

Foto: unsplash

Časté upravovanie si vlasov počas pohovoru môže na ostatných vplývať veľmi negatívne. Ukazuje, že človek si nevie so sebou rady, nevie sa ovládať a je nervózny. Ak chcete bojovať s nervozitou skúste radšej plynulé dýchanie. Zhlboka sa nadýchnite a hovorte, keď vydychujete.

Ako poraziť konkurentov?

Foto: unsplash

Podľa psychologičky existuje metóda, ktorá by mohla pomôcť k úspešnému pohovoru. Stačí 2 minúty pred začatím pohovoru ísť na toaletu a pred zrkadlom si skúsiť pozíciu víťaza. Stačí, ak zdvihnete ruky ako víťaz. Táto pozícia naštartuje v našom tele testosterón a pomôže nám prekonať stres.

Veríme, že nasledovné body vám pomôžu lepšie zvládnuť váš pracovný pohovor. Nezabúdajte, že najdôležitejšie je byť však samým sebou.

Pozri aj: Ktoré slávne osobnosti zomrú v roku 2019? Morbídna stránka, ktorej vyšlo minulý rok 12 predpovedí úmrtí celebrít, zverejnila zoznam

Gabriela, adme.ru

0
Komentovať (0)