O tomto by mali vedieť všetky ženy: 12 spôsobov, ako sa vyhnúť menštruačným bolestiam, ktoré naozaj fungujú a to bez liekov

Monizz Ja žena

Na svete neexistuje žena, ktorá by aspoň raz v živote nepocítila, čo sú menštruačné kŕče. Nech už máte cyklus akokoľvek mierny, aspoň z času na čas sa bolesti objavia, a ak sú silné, je celkom náročné prežiť ich prinajmenšom bez ujmy na nálade.

pixabay.com

Ohrievajte sa

Menštruačné kŕče najlepšie povolia vtedy, ak si na brucho priložíte horúci vankúš nahriaty na teplotu zhruba 40 ° C alebo si dáte horúcu sprchu. Teplo okrem toho funguje podobne ako droga, blokuje totiž receptory bolesti, ktoré s menštruačnými kŕčmi úzko spolupracujú.

Masáž brucha

Boľavé brucho si opatrne a jemne masírujte esenciálnymi olejmi, ktoré upokoja nielen myseľ, ale uľavia aj od bolesti. Levanduľa a šalvia zmierňujú bolesti, škorica a eukalyptus znižujú zápaly a ruža, ylang-ylang či harmanček upokojujú podráždené nervy a svaly. Kvapky oleja nakvapkajte do stredu brucha, prstami po ňom jemne krúžte a kruhy zväčšujte.

View this post on Instagram

#pug #puglife #pugsofinstagram #pugbellyrubs

A post shared by Wescottt (@gunsnroses_pugs) on

Bylinkové odvary

Bylinkové čaje a odvary sú fantastickým všeliekom, na ktorý sa ženy spoliehajú celé stáročia. Kto verí a pozná silu byliniek vie, že niekedy dokážu pomôcť ešte lepšie ako medicínske prípravky. Najlepší na zmiernenie menštruačných kŕčov je harmančekový čaj a turmalický čaj pozostávajúci z kurkumy, zázvoru, škorice a korenia.

Sex

Napriek krvácaniu si mnohé páry intímne chvíľky doprajú, čo podľa vedcov môže mať vplyv na zníženie bolesti. Pre ženy, ktoré trpia silnými kŕčmi je to priam nepochopiteľné, no sex naozaj dokáže bolesti zmierniť. Je však potrebne dbať na zvýšenú hygienu v tomto období, kedy sú sliznice náchylnejšie na infekcie a baktérie.

pixabay.com

Pospite si

Dlhší spánok a viac pokoja na lôžku by mal byť počas menštruácie dopriaty každej žene. Spánok, ktorý je večer pri bolestiach ťažké privodiť, by ženy mali dohnať ráno. Druhá vec je, že to nie je vždy možné, najmä pri pracujúcich a matkách. Vtedy je dôležitý režim a pokoj aspoň počas dňa a skorší odchod do postele.

Hydratácia

Počas menštruácie pomáha uvoľňovať kŕče a uľavovať od bolesti aj pitný režim. Dostatok vody zabezpečí, že tekutiny sa v tele nebudú zadržiavať, čo zasa zaručí, že nebudete trpieť opuchmi ani nadúvaním a kŕče nebudú ešte horšie. Tekutiny navyše uvoľňujú svalstvo, takže želaný efekt je istý.

Minerály, minerály

Počas vašich dní je dobré užívať zvýšené množstvo vitamínov a minerálov, najmä však vápnik na udržanie svalového tonusu, vitamín D, omega-3 mastné kyseliny, horčík a vitamín E, ktorý pomáha bojovať proti kŕčom. Na ten však pozor, ak ste diabetičky, srdciarky alebo onkologické pacientky.

Príroda proti bolesti

Ak ste ešte nepočuli o semienkach proti bolesti, vyskúšajte počas najhorších dní chrúmať feniklové semienka, zázvor alebo škoricu.

Cviky

Zdá sa vám nadľudský výkon počas menštruácie ešte aj cvičiť? Fyzická námaha však v niektorých prípadoch pomôže viac než ležanie. Nájdite si cviky, ktoré budú jemné k vášmu bruchu, no zároveň potešia a podporia inú časť tela. Je totiž dokázané, že počas cvičenia sa v tele zvyšuje hladina endorfínov, ktoré významne tlmia bolesť, zlepšujú náladu a dokonca urýchľujú hojenie.

pixabay.com

Vyhýbajte sa im!

Kým niektoré potraviny vám pomôžu, iné vám môžu uškodiť. Vyhnite sa kofeínu, ktorý príznaky predmenštruačného syndrómu, ale aj samotnej menštruácie výrazne zhoršuje, slaným potravinám, mastným jedlám, alkoholu a čokoláde. Sýtené sladké nápoje nevynímajúc!

Akupresúra na bolesť

Akupresúra je takmer taká stará ako ľudstvo samo. A jej účinky na telo sú známe, a aj uznávané. Ak sa odhodláte, rozhodne si ju doprajte a uvidíte, ako sa vám uľaví. Pri alternatívnych typoch masáži vie veľa urobiť aj dobrý chiropraktik. Vyhľadajte ho vo svojom okolí.

pixabay.com

Lieky

Ak už nič iné nepomáha, užite lieky. Netreba sa ich báť, koniec koncov boli vyvinuté na to, aby ľuďom pomáhali a nie škodili. Telo sa s prírodnými prostriedkami vysporiada lepšie alebo ho prinajmenšom menej zaťažia. Lieky od bolesti sú síce záťažou pre pečeň, no úprimne – je horšie trápiť svoje telo každý mesiac niekedy aj dva týždne bolesťami, alebo si na pár dní hodiť tabletku?

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

zdroj: babskeveci.sk (M), brightside.me

0
Komentovať (0)