Čo sa stane s vaším telom, keď prestanete jesť cukor? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pixabay

To, že cukor je zlo sa na vás určite valí z každej strany. Niekedy máte pocit, že už skoro pohľad naň vám má nejako ublížiť, no je jasné, že je to všetko veľmi nadnesené. Isté však je, že cukor určite nie je nič, čo by vášmu telu nevyhnutne pomáhalo. Portál Womenshealth informoval o tom, čo sa stane, keď prestanete jesť cukor.

Podľa odborníčky na výživu Amy Gorin môže prebytok cukru spôsobiť k zvýšeniu hladiny triglyceridov, zubnému kazu, cukrovke druhého typu a srdcovým ťažkostiam.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Revoire (@revoire.bm),

Je však dôležité poznamenať, že toto všetko sa týka osobitne pridaného cukru (trstinový cukor, med, javorový sirup a podobne), nie prírodného, ktorý sa nachádza v ovocí a v mliečnych výrobkoch. Podľa Amy sa odporúča konzumovať menej ako 10 % kalórii z pridaného cukru. Pri diéte s obsahom 2000 kalórií sa to rovná 13 čajovým lyžičkám pridaného cukru. Keď drasticky vystrihnete zo svojho života cukor, stane sa hneď niekoľko úžasných vecí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Капкейк Анна (@kapkeikanna),

Dočasné zvýšenie chutí

Keď zo svojho života vystrihnete sladké, zo začiatku budete mať chuť iba na sladké a bude to niečo, na čo budete stále myslieť. Postupom času sa však táto chuť úplne vytratí. Kľúčom je, aby ste vydržali prvé nutkania podľahnúť pokušeniu.

Zlepší sa vaša nálada

Ak bojujete s náladovosťou, práve upokojenie cukru v krvi vám s tým môže pomôcť. Niektoré štúdie tvrdia, že to, že čokoláda nám zlepšuje náladu, je úplný mýtus. Pocit dobrej nálady spôsobuje len nával energie, ktorý sa však veľmi rýchlo vytratí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chez ODETTE (@chez_odette),

Lepší vkus

Nie je to samozrejme myslené v oblečení, ale postupom času už sami od seba nebudete na sladké ani pozerať. Skôr sa budete sústrediť na prírodný cukor, ktorý vám bude chutiť oveľa viac. Sladké koláče jednoducho vymeníte za maliny alebo iné lesné plody.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @nati_juicy_sweets,

Vaše srdce sa vám poďakuje

Z dlhodobého hľadiska sa vám vaše srdce naozaj poďakuje. Nadmerná konzumácia cukru znamená zvýšený krvný tlak a taktiež aj zvýšenú hladinu cholesterolu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa deboda.love (@deboda.love),

V prvom rade je však dôležité, aby ste si dali pozor na záludný cukor. Vždy si pozrite prísady, ktoré sú na obale, pretože cukor môže byť aj na miestach, kde by ste to predtým vôbec nečakali, napríklad aj v chlebe alebo v cestovinách. Vždy si teda kupujte to, čo má minimálny alebo žiadny obsah cukru.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: