Čo sa stane s vaším účtom na Facebooku, keď zomriete? Sociálne siete myslia aj na túto možnosť

Lucia Mužlová Ešte viac

Aby ste svoj účet mohli spravovať, musíte byť predovšetkým žijúci. Byť moderným nie je v skutočnosti podmienkou. Počas života každý z nás (používateľov internetu) zanecháva za sebou niečo, čo nazývame digitálnou stopu. Stránky, ktoré navštívite si vyžadujú cookies, aby dokázali rozlišovať jednotlivých užívateľov. Cookies tiež umožňujú vášmu prehliadaču vedieť, že ste už danú stránku navštívili, a tak vám uľahčujú prácu či surfovanie.

 

Pokiaľ sa dlhodobo prihlasujete do svojej mailovej schránky zo svojho počítača a jedného dňa sa prihlásite z iného zariadenia, vaša schránka od vás chce, aby ste potvrdili, že ste to vy. Všetky tieto pravidlá slúžia na zachovanie bezpečnosti na internete a zároveň aj na ochranu súkromia. Koľko online súkromia však v skutočnosti máme je otázne. Nikto z nás tu nebude naveky a tak už určite aj vás napadla otázka: „Čo sa stane s mojim účtom, keď umriem?

Najsilnejšou sociálnou sieťou je Facebook. Ten však nemá problém zodpovedať túto otázku. V skutočnosti vám umožňuje zvoliť si či chcete, aby sa po smrti váš účet nadobro vymazal alebo zostane slúžiť ako pamiatka. Pri druhej možnosti hovoríme o akejsi digitálnej mohyle. Váš facebookový účet sa zmení na miesto, kde vaši priatelia môžu zdieľať spomienky, ktoré s vami zažili. Vedľa vášho mena sa zobrazí slovo Spomienka.

Všetok obsah, ktorý bol pôvodne na vašom profile tam zostáva pre ľudí, s ktorými ste ho zdieľali. Okrem toho si môžete nastaviť aj takzvaný legacy contact alebo dedičný kontakt. Ide o človeka, ktorý bude mať kontrolu nad vašim účtom potom, čo umriete. Tento človek bude môcť pridávať príspevky na vašu nástenku, zmeniť vám profilovú fotku alebo prijímať nové žiadosti o priateľstvo. Nebude však môcť pridávať príspevky vo vašom mene a nebude mať ani prístup k vašim správam, vaše súkromie tak zostane nedotknuté.

Pozri aj: Ľudské sliny silnejšie ako morfium a čokoláda prestane existovať! Týchto 20 neuveriteľných faktov prekvapí aj tých najbystrejších z vás

socialmediaexplorer.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: