Čoraz viac žien má problém otehotnieť. Stačí pritom odstrániť z vášho života len túto jednu vec

Lucia Horáková Ešte viac

Čoraz viac párov má posledné roky problém splodiť dieťa a i po niekoľkomesačnom snažení, radostná správa neprichádza. Niektoré výskumy poukazujú na to, že za nemožnosťou otehotnieť stojí niekoľko dôležitých faktorov, ktoré môžu byť hlavnou príčinou, prečo sa to stále nedarí.

Podľa odborníkov práve stres z práce, ale aj z nových rodinných záväzkov by mohol spôsobiť, že má žena problém s počatím. Dokázala to štúdiu robená na takmer 5000 ženách, ktoré sa snažili s partnerom o bábätko.

Ženy, ktoré priznali, že majú vnútorný tlak a stres z nových záväzkov, boli o 25 percent menej úspešné pri počatí. Je preto dôležité byť pri snažení sa o dieťa v maximálnej harmónii, bez stresu a tlaku, ktorý má negatívny vplyv na organizmus v mnohých smeroch.

Čo dokázala štúdia?

Výskumu sa zúčastnili ženy od 21 do 45 rokov, po dobu jedného roka, prípadne do počatia. Žiadny z párov nemal potvrdenú neplodnosť a ani sa o bábätko nepokúšali pol roka pred výskumom.

Zistilo sa, že vo  väčšom strese boli tie ženy, ktoré sa pokúšali otehotnieť počas prvých dvoch mesiacov, o čosi menší stres prežívali ženy od tretieho mesiaca snaženia. Okrem toho sa ťažšie podarilo otehotnieť ženám mladším ako 35 rokov, ktoré boli pod stresom. Dôležité je tiež, aby boli v harmónii obaja partneri, nakoľko aj stres muža môže negatívne ovplyvniť splodenie.

Aj keď štúdia z Bostonskej univerzity priamo nepotvrdzuje, že práve stres spôsobuje neplodnosť, poskytuje jasné dôkazy, že starostlivosť o duševné zdravie je mimoriadne podstatná.

Lucy, dailymail.co.uk

0
Komentovať (0)