Cuketové placky s parmezánom: Vynikajúca chuťovka, ktorú máte hotovú za pár minút a je vhodná aj na udržanie štíhlej línie

Lucia Mužlová Recepty

Cuketové placky som, priznám sa, objavila len nedávno, no hneď som si ich zamilovala. Sú veľmi chutné, vhodné aj keď držíte diétu a chuť cukety je v tomto prípade naozaj úžasná. Pripravíte si ich za veľmi krátku dobu a zamilujú si ich aj tí najmenší papkáči. Necháte sa zlákať?

cukety4
taste.com.au

Budete potrebovať:

700 gramov nastrúhanej cukety

lyžičku soli

1/4 hrnčeka hladkej múky

1/4 hrnčeka nastrúhaného parmezánu

2 strúčiky cesnaku

1 vajíčko

2 lyžice olivového oleja

soľ a korenie na dochutenie

Postup:

V prvom rade si musíme cukety oškrabať zo šupky a nastrúhame ich na strúhadle najemno. Cuketa púšťa veľa vody, preto sa nebojte túto šťavu vytlačiť a vyliať. Pridáme soľ, premiešame a necháme v miske odstáť asi 15 minút. Cuketa pustí ešte viac vody, ktorú odstránime.

cukety1
damndelicious.net

K cukete následne pridáme múku, parmezán, vajíčko, cesnak, olej a celú hmotu dochutíme. Pridať môžeme aj čerstvé bylinky. Vhodná je napríklad bazalka alebo trochu oregana a rozmarínu.

cukety2
damndelicious.net

Vytvarujeme si placky, ktoré opekáme na suchej panvici z oboch strán. Na záver ich naukladáme na papierovú servítku a podávame ešte teplé. Najlepšie chutia s kyslou smotanou, prípadne ešte posypané troškou parmezánu. Dobrú chuť.

cukety6
thefoodiephysician.com

Pozri tiež: Chuťovka Guacamole: Tento zázrak z avokáda môžete mať na stole už za pár minút a keď sa ho naučíte pripraviť, hneď si ho zamilujete

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), damndelicious.net

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: