Ďalšia firma zaviedla 4-dňový pracovný týždeň. Zamestnanci sú šťastnejší, firma neuveriteľne prosperuje

Foto: flickr

Je podľa vás štvordňový pracovný týždeň reálny na Slovensku? Mnohí ľudia by ho uvítali, no iní zase neveriaco krútia hlavou. Podľa Ladbible je austrálska spoločnosť Versa jednou z ďalších, kde sa to zaviedlo.

VERSA je mediálna agentúra v Melbourne, ktorá zaviedla štvordňový pracovný týždeň a zaznamenala masívne zmeny. Zaujímavé je, že si nevybrali predĺžený víkend a za deň, kedy sa nepracuje, vybrali stredu.

Foto: maxpixel

Štvordňový týždeň je prospešný

Generálny riaditeľ Jonny Clow povedal: „V stredu doslova zatvoríme kanceláriu, teda si náš tím môže oddýchnuť, tráviť čas s rodinou, venovať sa športu alebo aj celý deň prespať.“ Prezradil v rozhovore pre Ladbible. Štvordňový pracovný týždeň testovali minulý rok v júli a malo to úžasné výsledky. Spočiatku skúšali, aby si každý zobral voľno vtedy, keď sa mu to hodí, no spôsobilo to chaos. Nakoniec sa teda rozhodli pre stredu.

Chvíľu to trvalo, teraz to má iba výhody

„Streda dáva zmysel, pretože je to stred týždňa. Pre biznis to znamená, že sa vytvoria dva malé týždne, ktoré dajú dokopy úplne nový model.“ Ich pracovný systém je taktiež založený na dôvere a nie na kontrole. Johny pripustil, že chvíľu trvalo, kým si ich klienti zvykli na štýl, ktorý ich firma má, no prispôsobili sa. Dokonca vzrástli ich výnosy a zamestnanci sú šťastnejší.

Foto: pexels

Výnosy vzrástli

Johny taktiež verí, že aj ostatné firmy naberú odvahu a pôjdu do toho tiež. Výnosy počas roka vzrástli o 46 % a zamestnanci zvýšili svoj výkon. Existuje taktiež niekoľko správ, ktoré potvrdzujú prospešnosť štvordňového pracovného týždňa. Čo si o tom myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: