Ďalšia mamička zdieľala svoj status. Prezrádza v ňom tip, ako nemíňať zbytočne veľa peňazí a ešte čosi dôležitejšie

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: facebook so súhlasom autora

V sobotu sme mali Deň detí, ktorý oslavovali rodiny s deťmi po celom Slovensku. Pri príležitosti toho sa organizovali mnohé podujatia, ktoré boli tentokrát venované práve deťom. Na internete sa objavil status mamičky, ktorý však na tento deň reaguje trochu inak. V dlhom rade v obchode si vypočula zaujímavý rozhovor.

Sama autorka statusu, pani Judita B. podporuje aj ostatné ženy a matky k tomu, aby sa k danej téme vyjadrili. Nebojte sa a komentujte. Verím, že je tu veľa aktívnych žien a matiek, ktorým záleží na budúcnosti svojich detí. Často býva pod podobnými článkami v komentároch až príliš ticho. Buďte akčnejšie a prispejte svojím názorom. Budeme sa tešiť.

Na margo MDDaleboČo by sme pre tie naše deti neurobili? Stojím v dlhom rade v obchode. Za mnou sa dve mamičky…

Gepostet von Judith Btv am Samstag, 1. Juni 2019

Čo sa teda v statuse písalo a prečo by si ho mal prečítať každý rodič?

Na margo MDD alebo čo by sme pre tie naše deti neurobili?

Stojím v dlhom rade v obchode. Za mnou sa dve mamičky rozprávajú o svojich plánoch na MDD.
Jedna z nich s hrdosťou oznamuje, že keďže má byť pekne, určite zoberú deti niekam do Rakúska. Druhá sa s prekvapením opýta:
„Až do Rakúska?“ 
„Tak vieš, čo by sme pre tie naše deti neurobili?“

Táto rečnícka otázka mi rezonuje v hlave celý deň. Odpoveď pozná každý rodič. Urobili by sme pre nich všetko, čo je v našich silách. A tak ma napadla ďalšia otázka. Robíme pre nich naozaj všetko? Myslím pre ich budúcnosť. Robíme všetko preto, aby dnešná mladá generácia mala budúcnosť?

Pamätáte sa na sci-filmy z 80-tych rokov? Neviem ako vy, ale ja si dodnes pamätám aká som bola prekvapená, keď ukazovali ľudí ako si volajú a pritom sa aj vidia. Že videotelefonáty?! Digitálne noviny? GPS? Teraz sa píše rok 2019 a drvivá väčšina tých vtedy futuristických vymožeností je súčasťou nášho každodenného života. Naše deti vyrastajú v dobe, kedy maloobchodné reťazce podávajú patent na robotické včely. V dobe, keď Slovensko žije od 22.mája na ekologický dlh.

Ale nebavme sa iba o negatívach dnešnej doby! Sústreďme sa radšej na pozitívne a inšpirujúce príklady! Našťastie je ich veľa! Napríklad na Filipínach tento týždeň prijali zaujímavý zákon. Jednou z podmienok ukončenia stredoškolského či vysokoškolského štúdia je zasadiť 10 stromov. Krajina chce týmto spôsobom viesť mladých k ochrane prírody, ale aj zabezpečiť im do budúcna prostredie, kde sa dá dýchať a šťastne žiť. O to sa snažia aj všetci priaznivci, ktorí žijú podľa princípu ‚zero waste‘. Ich počet rastie aj na Slovensku. Títo ľudia ma inšpirujú, aby som v mojom živote urobila určité nevyhnutné zmeny. Vždy keď čítam ich príbehy, tak mám ten pocit, o ktorom som Vám hovorila na začiatku. Uvedomujem si ale, že som na začiatku dlhej cesty. Ako som niekde nedávno čítala: Planétu nezachráni pár nadšencov zero waste. Planéta potrebuje miliardy ľudí, ktorí sa budú čo najviac snažiť priblížiť sa k tomu ideálu.

A aby som nezabudla! Vašim deťom prajem krásny slnečný deň na MDD! Zoberte ich niekam do prírody! A nerobte si ťažkú hlavu z toho, ak nemáte možnosť ich zobrať do Rakúska! Môj synček je najšťastnejší, keď naháňa psa na záhrade u babičky:)

Tu to máte čierne na bielom. Človek, rodič, nemusí míňať veľa peňazí na to, aby boli jeho deti spokojné a šťastné. Niekedy ku tomu povestnému šťastiu naozaj stačí málo. Rozkvitnutá záhrada, psík, smiech a milé slovo. Status si získal už niekoľko lajkov a mamičku obdivujeme za to, že chce pre svoje dieťa lepšiu budúcnosť. Veď ktorý rodič by to nechcel?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: