Ďalšia rana pre filmový svet. Vo veku 54 rokov zomrel svetoznámy herec

TASR Ešte viac

Foto: pixabay

Amerického herca Michaela K. Williamsa známeho zo seriálu The Wire – Špina Baltimoru z produkcie HBO našli v pondelok mŕtveho v jeho byte v New Yorku.

V noci z pondelka na utorok to oznámila miestna polícia, informovala agentúra AFP. Hercova mediálna zástupkyňa Marianna Shafran jeho smrť  potvrdila. “S hlbokým smútkom rodina oznamuje úmrtie Michaela Kennetha Williamsa – herca nominovaného na cenu Emmy. V čase smútku žiadajú o súkromie,” uviedla Shafran.

Foto: profimedia

Obľúbený herec

Priama príčina smrti 54 – ročného herca zatiaľ nie je známa. Niekoľko amerických médií však s odvolaním sa na zdroje z polície uviedli, že vyšetrovatelia majú podozrenie na predávkovanie drogami. Michael K. Williams sa preslávil predovšetkým rolou Omara Littla v seriály The Wire – Špina Baltimoru, ktorý sa natáčal medzi rokmi 2002 až 2008.

Za svoj herecký výkon bol niekoľkokrát nominovaný na cenu Emmy. Na túto cenu ho nominovali napríklad aj za výkon v jeho poslednom seriály Lovecraftova krajina, či za rolu manžela bluesovej speváčky Bessie Smith vo filme Bessie z roku 2015, uvádza AFP.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: