Dánska premiérka rozosmiala celý parlament. Pred všetkými musela vysvetľovať, prečo štát kúpil ťavu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: screenshot youtube

Aj v parlamente dokáže byť zábava. Stačí len jedna správa a dokáže to rozosmiať ľudí na poriadne dlhú dobu. Hoci by za tým predsa len mala byť nejaká vážnosť.

Ako informuje portál Novinky, najnovšie sa to podarilo dánskej premiérke Mette Frederiksen. Na záver 15-hodinového pojednávania musela vysvetľovať, prečo musela do položky rozpočtu pripočítať aj ťavu Aliho. Od októbra dánska vláda vykupuje slony z cirkusov, pričom ide o prvý krok, ktorý by mal viesť k zákazu chovu divokých zvierat pre účely cirkusu a vystavovania.

Kúpili aj slonicu Ramboline, Lary, Djungy a Jenny, ktoré patrili cirkusu Danneborg, pričom ich to stálo 11 miliónov dánskych korún (približne 1,5 milióna eur). Celý obchod sa im však trošku vymkol kontrole. Ku slonici Ramboline museli  zakúpiť aj ťavu Aliho. Zvieratá majú totiž veľmi blízky vzťah a ich rozdelenie určite neprichádzalo do úvahy. Premiérka počas svojho prejavu, ktorý bol zároveň aj jej prvým veľkým verejným prejavom v dánskom parlamente, musela vysvetľovať, prečo to bolo nevyhnutné.

Podľa jej slov obdržali dôležitú správu o tom, že rozdeliť Ramboline a Aliho by bolo veľmi zlé a práve preto ho kúpili. Počas vysvetľovania sa premiérka rozosmiala a ku nej sa pripojili aj ďalší prítomní poslanci. Zvieratá majú ďalej vykupovať parky a zoologické záhrady, avšak zadarmo.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: