Dcéra napísala dojímavý list svojmu otcovi s Downovým syndrómom. Šikanovali ma kvôli tomu, že si iný

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Instagram (richieanne_cast)

Väčšina z nás si už od detstva pamätá len neustály boj s rodičmi. Odporovanie a hádky sa stali často každodenným pravidlom. Dokonca sa mnohé deti za svojich rodičov aj hanbili.

Každý z nás sa občas správal ku svojim rodičom zle a neúctivo, a to napriek tomu, čo všetko pre nás robili. Keď sa však stane niečo zlé, čo ste nečakali, oľutujete každé jedno zlé slovo. Príbeh Richie Anne Castillo je naozaj srdcervúci. Ako píše portál Bored Panda, ľudia sa jej posmievali kvôli tomu, že má otca s Downovým syndrómom. Teraz, keď je už dospelá, zdieľa srdcervúci príspevok, kde chce celému svetu ukázať svoju lásku k otcovi, ktorý je naozaj úžasný.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Richie Anne Castillo (@richieanne_cast),

Výnimočný deň

“Drahý otec. Dnešok predstavuje veľmi zvláštny a veľmi zázračný okamih tvojho života. Dnes máš 50 rokov a ja som taká požehnaná, že naďalej žiješ taký krásny a dlhý život. Lekári sú tebou ohromení. Viem, že si to nebudeš vedieť prečítať, pretože nemáš Facebook, ale chcem, aby celý svet vedel, aká som hrdá, že si môj otec. Chcem, aby celý svet vedel, aký si krásny vo vnútri aj vonku,” napísala. “Tu ti píšem narodeninový pozdrav, pretože som nikdy predtým nič také neurobila. Zaslúžiš si oveľa viac.”

Zaslúžiš si viac

“Oci, trvalo mi veľa rokov, kým som nabrala dosť odvahy všetkým čeliť, pretože nie všetci poznajú celú pravdu. Keď som bola na základnej škole, šikanovali ma kvôli tomu, že si bol iný. Ako dieťa som to nevidela, bol si proste môj otec a nechápala som, prečo si zo mňa robia srandu. Až neskôr som to pochopila a bola som zbabelá. Zaslúžiš si viac ako zbabelú dcéru, ktorou som. Zaslúžiš si lásku, porozumenie, trpezlivosť a prijatie, tak ako každý s Downovým syndrómom.”

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Richie Anne Castillo (@richieanne_cast),

Máš v sebe veľkú silu

“Si najodvážnejší, pretože si toho zažil veľmi veľa a nikdy si sa nebál. Oci, ty si tá najsilnejšia ľudská bytosť, akú poznám… len zriedka sa sťažuješ. Si najsilnejší, lebo si vždy po všetkých zákrokoch a procedúrach povedal, že sa nebojíš, pretože veríš v Pána. Vždy si si nasadil na tvár úsmev… Priala by som si, aby si nikdy viac nemusel cítiť bolesť…” Ďalej písala, že veľmi ľutuje to, že sa aj neskôr obávala toho, že ju budú ľudia šikanovať a že ju mrzí to, že za ním nechodí častejšie. Aj vďaka nemu je však silnejšia a statočnejšia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Richie Anne Castillo (@richieanne_cast),

Je v poriadku byť iný a je v poriadku to prijať a zmieriť sa s tým. Každý z nás robí chyby, no rodičia sú tu práve na to, aby nám odpustili a naďalej nás milovali, a to napriek tomu, že nie sme vždy tými deťmi, akými by si zaslúžili, aby sme boli.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: