V peniazoch by mohli doslova plávať! Toto je dôvod, prečo ale deti miliardára Billa Gatesa žijú skromný život


Každý im občas závidíme a zrejme sa mylne domnievame, že si žijú ako králi, nemajú žiadne problémy a sú v živote so všetkým spokojní. Reč je o bohatých ľuďoch. Deti Billa Gatesa, jedného z najbohatších mužov planéty, si žijú ako v bavlnke. Materiálne majú možno všetko, no ktovie, čo všeličo okrem peňazí im chýba?

Grateful for these two 🦃💕

A post shared by Jennifer Katharine Gates (@jenniferkgates) on

Majetok boháča sa odhaduje na takmer 90 miliárd dolárov. Okrem neho má manželku Mandy, s ktorou sa oženil ešte v roku 1994. Manželia majú tri deti – Jennifer, Phoebe a Rory. Gatesove deti sa však od typickej „zlatej“ mládeže trochu líšia. Žijú pomerne obyčajný život, športujú a stretávajú sa s priateľmi. Nikto by na nich nepovedal, že doma môžu v peniazoch doslova spávať.

Sú celkom normálni

Jennifer je najstaršia a má 21 rokov, študuje na Stanfordskej univerzite. Miluje kone a dokonca závodne jazdí za americký národný tím. Napriek tomu, že nikdy netrpela nedostatkom materiálneho zabezpečenia, trpela nedostatkom slobody. Jej otec jej odmalička až do štrnástich rokov nedovolil používať mobil ani iné elektronické zariadenia. Momentálne ju okrem koní naplno zamestnáva nová láska – egyptský športovec Nailel Nassar.

Happiest of days in CA ☀️

A post shared by Jennifer Katharine Gates (@jenniferkgates) on

Syn Rory má 18 rokov a absolvolal štúdium na strednej škole v Lakeside. Kam sa podeje ďalej vraj ešte nevie, nerozhodol sa. Zrejme však pôjde v šľapajách svojho otca, pretože ho zaujímajú počítače, IT a ekonomika. Jeho spolužiaci sa o ňom vyjadrujú veľmi pochvalne a tvrdia, že sa od nich nijako neodlišuje. Je to celkom normálny chlapec, bez manierov, bez prehnaného sebavedomia.

Najmladšia Gatesova dcéra Phoebe má ešte len 15 rokov a študuje na súkromnej strednej škole v Seattli. Je tínedžerka ako každá iná a momentálne sa venuje hlavne kamarátkam a životu bežných mladých ľudí.

Happy #nationalselfieday, everyone! (And thanks, Phoebe, for keeping us young.) #selfieday

A post shared by Melinda Gates (@melindafrenchgates) on

Napriek tomu, že Gatesova rodina má peňazí vyše hlavy, na jeho deťoch sa to nijako neodrazilo. Je to výsledok Gatesovej prísnej výchovy a vyhranených názorov na to, ako by deti mali vyrastať. Podľa neho nie je dôležité poskytnúť im pohodlie, ale dopriať im nezávislosť a možnosť, aby sa veciam naučili sami, aby sa sami postavili na vlastné nohy. Gates sa vyjadril, že je pre neho dôležité, aby jeho deti mali zdravú sebaúctu, rešpektovali ostatných a rovnako tak aj seba, a aby robili len to, čo im za to skutočne stojí.

Our family visited Santa 13 years in a row—and we have the photos to prove it! #TBT

A post shared by Melinda Gates (@melindafrenchgates) on

Podľa neho žiadna práca nie je zlá a aj keby mali stáť za pultom fastfoodu a vydávať Američanom hamburgery, mohli by urobiť skvelú kariéru a zabezpečiť si živobytie. Nedávno sa v médiách objavili správy o tom, že Gates svoje deti zbavil dedičstva. Nie je to celkom tak. Takmer všetok svoj majetok odkázal charitatívnym organizáciám, no každé z jeho detí po ňom zdedí 10 miliónov dolárov. Okrem dobrého vzdelania im Gates tak zabezpečil budúcnosť  bez starostí.

Bill Gates je, napriek tomu čo dokázal a koľko dolárov má na účtoch, nepochybne rozumný a celkom obyčajný človek. A snaží sa, aby sa takými stali aj jeho deti. Čo si o tom myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Podstúpila 50 plastických operácií, len aby vyzerala ako Angelina Jolie. Dnes ju nespozná ani vlastná rodina a svojou tvárou šokuje ľudí po celom svete

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com


Komentáre

komentárov