Deti čaká veľké prekvapenie. Učiteľky pre ne vytvorili niečo, čo im spríjemní začiatok školského roka

Kristína Hagarová Ešte viac

Ilustračná foto: TASR - Pavol Zachar

Učitelia po celom svete sa s malou dušou obávajú toho, čo nastane, keď sa konečne vrátia všetci do škôl. Čakajú ich rôzne obmedzenia a prípravy, ktoré budú musieť zvládnuť. 

Množstvo detí sa už po dlhých mesiacoch teší na začiatok školského roka, no učitelia sa začali obávať toho, aby sa to celé nezmenilo na strach, vzhľadom na pandémiu a pribúdajúce prípady. Preto sa dvaja prvotriedni učitelia z Floridy rozhodli transformovať stoly svojich žiakov. Ako uvádza portál CNN, 35-ročná Patricia Dovi a 51-ročná Kim Martin strávili týždeň tým, že prepracovali stoly na malé Jeepy.

If this is how I get my 15 minutes of fame, I am totally ok with it! 😊 Thanks to Jennifer Birch Pierson in Texas for so willingly sharing this amazing idea with teachers everywhere!

Uverejnil používateľ Patricia Dovi Streda 19. augusta 2020

Krásny nápad

Dokonca deťom urobili na týchto provizórnych autách aj kolesá, bočné a čelné sklá, svetlá a každé á evidenčné číslo. Stoly, pri ktorých deti sedia, sú jedným miestom, kde si môžu dať deti dole rúška. Podľa Kim bolo cieľom vytvoriť pre žiakov priestor, kde sa budú cítiť dobre pri dodržiavaním bezpečnostných a zdravotných pokynov. “Naša škola nám poskytla plexisklo, ktoré môže pomôcť ochrániť našich najmenších. Takže sme to celé zmenili na malé Jeepy… Budeme to hrať na koncept vozidla, aby sa spoločenský dištanc stal pre deti zábavnejší a priateľský,” povedala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jennifer Birch Pierson (@jenniferpierson11),

Deti budú spokojné

Táto myšlienka bola inšpiráciou od učiteľky v materskej škole v Texase, ktorá zverejnila fotografiu na Instagrame. Škola zaplatila nielen štíty a plexisklá, ale dá učiteľom aj 200 dolárov na materiály, ktoré použijú pri premene stolov na vozidlá. Hoci pandémia narušila v USA výučbu a musia prísť na to, ako vyskúšať niečo iné, vyhnúť sa skupinovým projektom, krúžkom alebo hrám, učitelia sú pripravení na všetko.

“Každý z nás sa obáva návratu do školy. Vyzerá to úplne inak ako v mojich posledných 20 rokoch. Naším cieľom je však urobiť deti šťastné. Hravosť im pomôže vyrvonať sa s rôznymi obmedzeniami,” povedala Kim.
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: