Diéta 16/8: Za mesiac sa mi podarilo schudnúť 9 kilogramov, pretože som jedla podľa tohto plánu. Dôležitá vec je …

Zuzana Fulopova Ešte viac

Asi každá z nás sa už ocitla v situácii, kedy sme sa chystali na nejakú významnú udalosť a zrazu sme zistili, že naše šaty nám nesedia. Kedy sme stihli pribrať? V takejto situácii začneme hľadať na internete rôzne alternatívy chudnutia a zaručené diéty. Ktorá je tá práva pre nás?

pixabay.com

Ak sa musíme rýchlo zbaviť pár kilogramov, máme pre vás diétu, ktorá spočíva v intervale stravovania. Môžete ju dodržiavať príležitostne napríklad kvôli tomu, aby vám na slávnostnú udalosť sadli šaty, ale u niektorých žien sa stala zvykom a dodržiavajú ju pravidelne.

pixabay.com

Podstata stravovania

pixabay.com

Podstata tohto stravovania je, že sa stravujeme len vo vyhradenom čase. Počas vyhradených 8 hodín môžeme jesť koľko chceme. Samozrejme aj tu platí pravidlo – neprejedať sa. Po tomto čase však už nejeme nič, necháme pracovať náš metabolizmus.

Čas, kedy máme dovolené jesť pri tejto diéte, je založený na biorytme vášho tela. Vaše telo najviac spaľuje počas dňa od ôsmej do štvrtej, čiže v tomto čase sa odporúča jesť určité potraviny a zvyšných šestnásť hodín bude telo spaľovať kalórie. Čo ale môžeme jesť v tomto čase?

Čo môžeme jesť

Odporúčané produkty môžeme rozdeliť do dvoch kategórií, a to tukové produkty a ovocie a zelenina.

Tukové produkty

pixabay.com

nízkotučné mäso a vajcia

všetko druhy orechov (mandle, vlašské orechy, tekvicové semená a pod.)

nízkotučné mliečne výrobky

strukoviny ako fazuľa, hrach cícer

Ovocie a zelenina

pixabay.com

bobuľové ovocie červenej a modrej farby ako černice, čerešne, ríbezle

citrusové plody, jablká a iné ovocie, ktoré obsahuje vlákninu a antioxidanty

zelenina zelenej farby ako kapusta, uhorka, špenát

zelenina, ktorá obsahuje lykopén a karotenoidy ako mrkva, paradajky, sladká paprika

Ako sa stravovať

Podstatou stravovania je, že zahrnieme z každej kategórie aspoň jeden produkt. Môžeme si dať napríklad jogurt s ovocím, chudé mäso so šalátom alebo špenát s volským okom. Ideálne pri tejto diéte vyhnúť sa sacharidom, ak to však nevieme, môžeme si pripraviť napríklad cestoviny so zeleninou a nízkotučným syrom. Aj alkohol by sme mali vylúčiť a piť len čistú vodu, a to čo najviac.

Ako posilniť účinok

pixabay.com

Počas obdobia kedy by sme už nemali jesť, sa doporučuje piť len čistá voda. Účinok tejto diéty posilníme, ak ju skombinujeme spolu s cvičením. Na začiatku môžeme pociťovať pocit hladu, preto by sme mohli skúsiť jogu. Pravidelné cvičenie jogy prispieva k stabilizácii psychiky a emócii.

Samozrejme, ako pri každej diéte, aj tu platí pravidlo sledovať svoje telo a jeho reakciu. Ak to bude pre nás na začiatku náročné, skúsme začať postupne a dodržiavať čas jedenia trikrát do týždňa a postupne zvyšujme počet dní. Pri pravidelnom dodržiavaní tohto stravovania môžete schudnúť za mesiac až deväť kilogramov. A to už za to stoji, čo poviete?

Pozri aj: Okenné rámy som vedela len veľmi ťažko vyčistiť. Potom mi jednoduchý babský trik ukázala moja mama

                                                                                                                              Zuzu, sovkusom.ru

3
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: