Dlho som nevedela, ako odstrániť fialovú farbu z rúk po krájaní červenej kapusty a cvikly. Potom som objavila tento úžasný trik


Citrón je plod zo stromu citrónovník a tento malý zázrak pochádza pôvodne z juhovýchodnej Ázie. Teraz ho nádjeme v každom obchode, ale vieme si ho vypestovať aj doma. Najlepšie sa mu však darí v skleníkoch. Citrón sa však dá využiť aj inak ako v kuchyni pri príprave jedál. Prinášame vám šesť trikov, ktoré môžete využiť každý deň.

citron3
pixabay.com

Udržuje ovocie čerstvé. Robíte si doma ovocný šalát a zostala vám polovica jablka? Potrite vnútronú časť jablka citrónom, ovocie vám vydrží dlhšie čerstvé a zanechá si pôvodnú farbu.

citron5
dnpmag.com

Je skvelý na odstránenie rôznych škvŕn. Krájate cviklu a neviete si umyť z rúk farbu? Ruky si potrite citrónom alebo použite citrónovú šťavu. Následne si ruky umyte mydlom alebo saponátom a po cvikle nebude ani stopy. Ak zmiešate citrónovú šťavu so soľou, vznikne vám účinný odstraňovač hrdze.

Všetci dobre vieme ako zle sa umýva mikrovlnná rúra. Vyskúšajte tento trik. Pripravte si misku s vodou, do ktorej dajte šupky z jedného citrónu. Vložte do mikrovlnnej rúry a nechajte zohriať na päť minút. Misku vyberte a následne môžete umývať, pôjdeme vám to veľmi jednoducho, len so špongiou a trochou saponátu.

citron1
pixabay.com

Citrón je skvelý liek pre jemné a lámavé nechty. Do misky s teplou vodou dajte šťavu z jedného citrónu s jedným plátkom. Vložte si nechty do misky na 5 minút, umyte si ruky mydlom a nechajte vysušiť. Nechty budú silnejšie a naviac belšie. Tento postup opakujte párkrát do týždňa.

citron4
nixsi.com

Zmiešajte citrónovú šťavu s jedlou sódou. Touto zmesou si potrite miesta na tele, ktoré sa najčastejšie vysušujú – lakte, kolená. Pokožka bude jemnejšia a vyživená.

citron2
pixabay.com

Pomáha udržiavať sýtosť farby. Ak máte výraznejšiu farbu vlasov (červená, fialová), nastriekajte si na končeky šťavu z citróna. Farba vám vydrží dlhšie a bude sýtejšia.

Pozri tiež: Test: Ako rýchlo skontrolovať kvalitu pracieho prášku? Tento jednoduchý trik má prekvapivé výsledky

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), brightside.me

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov