Dlho som túžila po krásnej a novej chladničke, no bola príliš drahá. Potom som objavila spôsob, vďaka ktorému som vylepšila tú svoju!


Veľa z nás má doma chladničku, ktorá je doslova posiata rôznymi magnetkami z dovoleniek od priateľov či z výletov. Chladnička však nemusí byť vždy len fádna a obyčajná. Našli sme pre vás zopár nápadov, s ktorými svojej chladničke dodáte šmrnc aj bez použitia magnetiek, naviac vám ju budú závidieť nielen vaši priatelia. Na ozdobenie chladničky pritom nemusíte byť ani dizajnéri, ani umelci, postačí vám kreativita a trpezlivosť. 

chladnička 1
takprosto.cc

Pokiaľ ste rekonštruovali byt a zostala vám stará chladnička, nemusí už viac byť tŕňom v oku. Môžete z nej vyrobiť dokonalý moderný kúsok, ktorý dodá elegenciu a vkus do celej miestnosti. Existuje totiž veľa skvelých a hlavne lacných spôsobov, ako viete aj starú chladničku premeniť na moderný skvost svojej kuchyne.

Prinášame vám osem skvelých trikov, ako svoju chladničku premeniť na dizajnérsky kúsok.

Svetlé a veselé tapety

Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako vyzdobíte vašu chladničku k nepoznaniu. Vyberte si z veľkej škály rôznych tapiet či nálepiek a tvorte. Fantázii sa medze nekladú, to isté platí aj pri skrášľovaní chladničky. Či už použijete geometrické tvary alebo obyčajné prúžky, chladnička bude vyzerať úžasne.

chladnička 2
takprosto.cc

Dekupáž – servítková technika

Tento typ zdobenia zaberie istý čas a dávku trpezlivosti. Výsledok je však veľkolepý a určite stojí za tú námahu. Ak budete trpezlivý a vložíte do zdobenia kúsok kreativity, na výsledok budete hrdý nie len vy, ale aj celá vaša rodina.

chladnička 3
takprosto.cc

Farby, farby, farby

Nudná farba chladničky už viac nebude spoločníkom vo vašej kuchyni. Zvoľte si farbu, ktorá sa vám najviac hodí do kuchyne, alebo ktorá najviac ulahodila vášmu oku a farbite. Nezabúdajte však na to, že predtým, ako začnete chladničku farbiť, musíte si pripraviť povrch na farbenie. Samozrejme aj tu platí, že čím viac farby nanesiete, tým sýtejší odtieň farby dosiahnete.

chladnička 4
takprosto.cc

Tapetovanie

Pri tomto type úpravy vám z účtu nezmiznú skoro žiadne peniaze. Všetko, čo príde vhod a zdá sa vám v poriadku, môžete použiť. Staré tapety sú presne to čo budete potrebovať. Je len na vás, aké farby, vzory či druhy si zvolíte. Pokiaľ milujete ovocie, môže vám byť inšpiráciou aj táto chladnička, s naozaj neodolateľnými pomarančmi.

chladnička 5
takprosto.cc

Fotografie

Vaša chladnička nemusí byť vždy len farebná či posiata vzormi, môžete ju kľudne vyzdobiť aj vašimi fotografiami. Vytlačte si fotografie, ktoré máte najradšej a vyzdobte si nimi chladničku. Tento spôsob je skvelou alternatívou najmä pre uponáhľaných ľudí, ktorí často nemajú čas si ani spomenúť na svojich blízkych. S takouto chladničkou sa to už nestane.

chladnička 6
takprosto.cc

Bridlica

Chladnička s papierom a bridlicou nie je len elegantný kúsok do kuchyne, je to aj veľmi praktický pomocník do domácnosti. Na takto upravenom povrchu si môžete robiť poznámky, zanechať správu, ale si aj v rýchlosti zapísať recept.

chladnička 5
takprosto.cc

Zrkadlo

Nalepením zrkadla na chladničku, nie len, že úplne zmeníte jej vzhľad, ale aj vizuálne zväčšíte priestor v malej kuchyni.

chladnička 6
takprosto.cc

Imitácia dreva

S farbou a ozdobnými lištami nemusíte vždy prerábať iba steny. S týmito pomocníkmi viete dodať aj starej chladničke eleganciu a šmrnc. Toto riešenie je vhodné najmä do bytov či kuchýň, ktoré sú zariadené rustikálne alebo doplnené dreveným nábytkom.

chladnička 7
takprosto.cc

Či už si vyberiete zdobenie v podobe fotografií alebo tapety, výsledok bude veľkolepý. Ak sa vám viac pozdáva zmena farby, určite ju vyskúšajte. Nápadov na rôzne menšie úpravy vašej chladničky je naozaj veľa. Nemusíte vždy kupovať novú chladničku za niekoľko stoviek eur, občas úplne postačí, ak zapojíte trochu fantázie spolu s kreativitou a nová chladnička je na svete za pár okamihov. Dajte nám vedieť, ktorý nápad sa vám zapáčil najviac a ktorý by ste doma vyskúšali.

Pozri aj: 50 prenádherných nápadov, ako vdýchnuť nový život starým kusom nábytku a premeniť tak odpad na poklad v domácnosti

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov