Dlhý čas som prala biele utierky v rukách, no aj tak na nich ostávali škvrny. Potom som objavila trik, ktorý mi zmenil život


Kuchynské utierky sú nutnosťou. Každý ich v kuchyni má a používame ich dennodenne. Podľa toho aj vyzerajú. Časom zošednú a škvrny na nich sú do látky také „zažraté“, že sa už bohužiaľ nedajú vyprať, a to ani v práčke a ani ručne.

utierky1
sovkusom.ru

Ak ani vám nepomáhajú ani tie najsilnejšie a najúčinnejšie pracie prášky, treba vyskúšať trochu tradičnejšie triky, ktoré používali napríklad naše staré mamy. Počuli ste už o bielení prádla pomocou oleja? V kombinácii s ostatnými surovinami dostanete čistič, ktorý si poradí aj s tými najodolnejšími škvrnami. Ako odstrániť všetky škvrny z utierok?

Budeme potrebovať:

1 veľký hrniec naplnený vodou

2 PL slnečnicového oleja

2 PL práškového bielidla

125 gramov pracieho prášku

Ako na to?

Najskôr si v hrnci ohrejeme vodu.

utierky3
sovkusom.ru

Keď nám voda vrie, pridáme k nej slnečnicový olej.

utierky4
sovkusom.ru

Následne pridáme bielidlo a prací prášok.

utierky5
sovkusom.ru

Všetko dobre premiešame a do vnútra vložíme špinavé utierky. Hrniec odstavíme a môžeme prikryť pokrievkou.

utierky6
sovkusom.ru

Pokojne si môžeme ísť prečítať pár strán knihy, kým vám voda vychladne. Keď je voda izbovej teploty, utierky vyberieme, oplákame a vyžmýkame. Výsledok vás skutočne prekvapí!

utierky7
sovkusom.ru

Náš tip: Dobre urobíte, ak utierky necháte namočené pokojne aj na niekoľko hodín. Účinok bude ešte lepší.

Pozri tiež: 14 najčastejších chýb, ktoré robíme všetci pri praní našej bielizne

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));