Dnes bude opäť snežiť. V týchto častiach Slovenska sa môžete tešiť na poriadnu nádielku

Lucia Mužlová Ešte viac

FOTO TASR - Pavol Zachar

Meteorológovia upozorňujú na snehové jazyky a záveje na severe Slovenska, ktoré majú trvať od večerných pondelňajších hodín od 19.00 h do utorňajšieho (3. 12.) rána do 9.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre niekoľko okresov výstrahy prvého stupňa.

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Výstraha sa týka okresov Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa. “Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,” upozorňuje SHMÚ na svojej webovej stránke. Meteorológovia upozorňujú aj na hmlu, ktorá pretrvá do utorka do 9.00 h. Prvý stupeň výstrahy platí pre okresy Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice-okolie, Trebišov, Michalovce a Sobrance.

Ako informuje portál imeteo.sk, po snežení, ktoré zasiahlo takmer celé naše územie sa snehové zrážky očakávajú ešte počas dnešného dňa. Od zajtra však už zrážky ustanú.

Uplynulé hodiny priniesli na naše územie snehovú nádielku, ktorá potešila viacerých obyvateľov nášho územia. Včera sa snehu nedočkal ešte sever Slovenska, no to sa v priebehu uplynulej noci zmenilo a snehová nádielka dorazila aj tu a snežiť by tu malo ešte počas dnešného dňa. Numerické modely totiž očakávajú, že sa práve v oblasti severného Slovenska budú aj naďalej vyskytovať snehové prehánky, ktoré môžu priniesť do 3 cm čerstvého snehu.

Teploty by sa v oblasti severného Slovenska mali pohybovať slabo nad nulou, a tak je vysoký predpoklad toho, že sa snehová pokrývka bude držať. Na zvyšku nášho územia sa počas dnešného dňa očakáva polooblačné až oblačné počasie a snehové prehánky sa objavia skutočne výnimočne. Ak ste zvedaví, kedy nás čaká ďalšia snehová nádielka, tak budete asi sklamaní. Skôr ako po 10. decembri by sneženie na naše územie nemalo prísť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: