Dnes sa začína nový školsky rok. Deti budú mať až 92 dní voľna a toto je presný harmonogram

TASR Ešte viac

Foto: TASR (Milan Kapusta)

Žiaci základných a stredných škôl, ktorí sa do školských lavíc vrátia v pondelok 2. septembra, si v školskom roku 2019/2020 oddýchnu okrem víkendov aj počas prázdnin. Ako prvé školáci absolvujú jesenné prázdniny, tie budú od 30. do 31. októbra, žiaci sa do lavíc vrátia v pondelok 4. novembra. 

Vianoce a jarné prázdniny

Foto: pexels

Posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami absolvujú školáci v piatok 20. decembra. Učiť sa začnú opäť až v roku 2020, a to v stredu 8. januára. Po týchto dňoch oddychu budú mať školáci voľno v rámci jednodňových polročných prázdnin (3. februára). Jarné prázdniny absolvujú ako prví žiaci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, v termíne od 17. do 21. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja, a to od 24. do 28. februára. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci na východnom Slovensku v Košickom a Prešovskom kraji, a to v termíne od 2. do 6. marca.

Veľká noc

Foto: pexels

Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Školáci budú od školy oddychovať od 9. do 14. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 15. apríla.

Letné prázdniny

Foto: pexels

Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 31. augusta. Školský rok 2020/2021 sa začne v stredu 2. septembra.

Foto: minedu.sk

Ministerstvo uviedlo, že žiaci v novom školskom roku strávia v laviciach 190 dní. „Počet dní, keď si budú môcť užívať prázdniny, bude 92, pričom do tohto počtu nie sú započítané víkendy a sviatky,“ dodal rezort školstva. Harmonogram prázdnin zverejňuje na svojej webovej stránke www.minedu.sk Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: