Do Banky Lásky v Štiavnici prišli až z Holandska. Takúto netradičnú žiadosť o ruku ste ešte nevideli

Foto: Banká Lásky

Človek vo svojom živote zachytí naozaj rôzne príbehy o zásnubách. Niektoré sú romantické, niektoré sú adrenalínové, ale väčšina je maximálne originálna a úsmevná. Jeden z nich sa udial priamo v Banskej Štiavnici, ktorú označujú ako jedno z najromantickejších miest na Slovensku.

Konkrétny príbeh páru z Holandska sa udial v Banke Lásky, ktorá priebeh zásnub zverejnila na svojom Facebooku. Ako uvádzajú v príspevku, Saskia uvidela v holandskej televízii reportáž o Banke Lásky, ktorá sa nachádza v Banskej Štiavnici a namotala svojho priateľa Mela, aby spolu cestovali na Slovensku. Mala plán, o ktorom on vôbec netušil.

Netradičná žiadosť o ruku

Prišli do Banskej Štiavnice, kde si spoločne užili celú prehliadku. Keď spolu vošli do Trezoru Banky Lásky, Saskia jednu schránku vytiahla a podala ju Melovi. V schránke bolo vyznanie lásky. Mel bol dojatý, no to ešte nevedel, čo sa bude diať potom. Saskia si kľakla na kolená a urobila niečo, na čo by takmer žiadna žena nemala odvahu. Opýtala sa ho či si ju zoberie. Mel bol neuveriteľne zaskočený, pretože vysvitlo, že on chcel Saskiu požiadať o ruku, keď sa vrátia zo Slovenska.

Foto: Banka Lásky

Najdlhšia báseň sveta

Ako uviedla manažérka Katarína Javorská, Banka Lásky je zážitková expozícia, o Maríne Andreja Sládkoviča, najdlhšej ľúbostnej básni na svete. Nachádza sa v dome, kde Marína Pischlová prežila väčšinu svojho života. Je to fundraisingový projekt neziskovej organizácie Marína a Sládkovič a ich cieľom je záchrana Domu Maríny a celosvetová popularizácia básne Marína ako najdlhšej ľúbostnej básne sveta.

Foto: Banka Lásky
Foto: Banka Lásky
Foto: Banka Lásky

V Trezore sú uschované symboly lásky

„Trezor je vybudovaný v bani na zlato a je vytvorený z veršov Maríny. Každému jednému písmenku, znaku a medzere tejto básne je priradená jedna Schránka Lásky. Ľudia z celého sveta si vo svojich Schránkach uschovávajú kúsok svojej lásky, aby sa im nestratila, vo forme rôznych symbolov,“ povedala. Taktiež dodala, že v Trezore nie sú uschované len symboly lásky k partnerovi, ale aj k rodičom, deťom, domácim miláčikom, no aj umeniu alebo jedlu. „Trezor Lásky je pre každého, pretože každý z nás má niekoho alebo niečo rád.“

Množstvo atrakcií

To však nie je jediné, čo je možné v Banke Lásky nájsť. „Okrem Trezora Lásky nájdu návštevníci v Banke Lásky aj množstvo ďalších atrakcií. Hovoriace obrazy, svetovo unikátny Láskomer, Interaktívne oživovanie veršov, Nebo Lásky, Slávnych hercov či rukopis najdlhšej ľúbostnej básne sveta. Je to zážitok plný romantiky, smiechu a zimomriavok pre deti, dospelých aj celé rodiny.“ 
Foto: Banká Lásky
Foto: Banka Lásky
Foto: Banka Lásky

Zažili vyznania lásky aj svadby

Banka lásky podľa pani Javorskej funguje od roku 2017 a odvtedy nemali o podobné udalosti, ako zásnuby Mela a Saskie, núdzu. Zažili dojemné vyznania lásky, spontánne aj plánované zásnuby, ale aj sobáše. „Príbeh Saskie a Mela nás však veľmi zaujal, pretože nie je bežné, že o ruku požiada dáma. A naviac pricestuje až z ďalekého Holandska a z celého sveta si ako miesta o požiadanie o ruku vybrala práve Trezor v Banke Lásky. Celé zásnuby boli pre Mela obrovským prekvapením. Saskia s nami všetko vopred naplánovala a podľa ich slov to bolo dokonalé. Všetci v Banke Lásky sme boli dojatí a poctení. Saskia a Mel si v Trezore vo svojej Schránke uschovali aj kúsok svojej lásky, aby im vydržala večne.“
Napriek tomu, že na Slovensku je veľká väčšina ľudí naladených tradične a konzervatívne, komentáre k príspevku sú naozaj plné krásnych prianí a lásky. Boli ste už niekedy v Banke Lásky?
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: