Do formy na muffiny dala slaninu a zaliala ju vajíčkom. Chutnejšie raňajky ste ešte nejedli


Tento recept sa stal aj súčasťou môjho 8 týždňového experimentu život bez cukru a patrí k jednému z mojich najobľúbenejších receptov. Je jednoduchý, rýchly, nezašpiníte veľa riadu a verím, že si ho obľúbite. Tieto muffiny sú navyše bezlepkové, s vysokým obsahom bielkovín a dodajú vám energiu hneď na začiatku dňa.

Potrebujete:

kokosový olej alebo maslo

6 plátkov anglickej slaninky

6 vajíčok

feta syr alebo kozí syr

posekaná pažítka, prípadne iné bylinky

soľ

korenie

Postup: 

Rúru si rozohrejeme na približne 200°C a formu na muffiny vymastíme kokosovým olejom alebo maslom. Každú „jamku“ z formy vystelieme jedným plátkom anglickej slaninky a dobre ju pritlačíme na povrch formy. Ak má niekto radšej chrumkavejšiu slaninku, môže si ju najskôr opiecť na panvici. Do každej „jamky“ rozbijeme jedno vajíčko, osolíme a okoreníme. Na vajíčka potom nasypeme rozmrvený syr feta a bylinky podľa vlastného výberu. Pečieme približne 15 minút, alebo kým nevidíte, že bielko úplne stuhlo.

mufiny2
dailydishrecipes.com

Muffiny potom necháme chvíľu odpočívať a vyberieme ich pomocou varešky alebo lyžice. Podávame teplé, napr. s čerstvou zeleninou. Ak chcete, do formy môžete pridať pred pečením brokolicu, alebo kúsok pesta. Prispôsobte si recept a vytvorte vlastný súlad chutí, ktoré máte radi. Presný návod nájdete aj vo videu, dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));