Do kúpeľa pridala lyžicu jedlej sódy. Z jej tela sa do 24 hodín vyplavili toxíny a dokonca sa zbavila aj ekzému

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

Je len málo ľudí, ktorí nemilujú dlhé kúpanie sa vo vani. Vtedy môžete spoznať skutočný relax, pretože práve o tom to celé skutočne je. A okrem toho vám to môže dostatočne pomôcť aj v zdraví. Vedeli ste o tom? 

Podľa portálu Brightside je vedecky dokázané, že kúpanie má veľmi veľa zdravotných výhod. Kúpeľ je naozaj skvelý spôsob, ako si zlepšiť zdravie srdca, zmierniť bolesti kĺbov a svalov a rovnováha hormónov tiež môže pomôcť. V kombinácii s rôznymi prírodnými ingredienciami dokáže jeden kúpeľ naozaj zázraky. Ktoré prísady do kúpeľa sú tie najlepšie?

Foto: unsplash

Levanduľa

Ak ste ešte nepočuli o tom, že levanduľa v kúpeli má naozaj čarovné účinky, asi si často relax vo vani nedoprajete. Levanduľa prináša fyzickú aj emocionálnu úľavu, pomáha pri nespavosti, kožných problémoch, akné, ale aj pri strese a uštipnutí či ekzéme. Dokáže tiež pomôcť pri kašli a nachladnutí, pretože uľahčuje dýchanie. Stačí len šesť kvapiek éterického oleja.

Čaj

Čaje majú antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti a pridanie vreciek do kúpeľa pomôže pokožke rýchlejšie vstrebávať výživné látky. Okrem toho majú čajové kúpele aj množstvo iných výhod, napríklad pomáhajú v hojení rán, predchádzanie a liečenie akné, oneskorujú starnutie a zlepšujú psoriázu. Stačí len šesť vreciek.

Foto: unsplash

Ovsené vločky

Keď pridáte do kúpeľa jednu šálku ovsených vločiek, môžete zastaviť svrbenie pokožky a okrem toho vytvoriť okolo nej aj ochrannú bariéru. Taktiež pomôžu pokožku vyčistiť a zmierniť zápal.

Kokosový olej

Pre pokožku je kokosový olej hotový zázrak. Prírodne hydratuje a je vhodný aj na ekzémy. Dokáže taktiež zmäkčiť pokožku a vyliečiť menšie poškodenia kože. Stačí len jedna štvrtina šálky.

Foto: unsplash

Ruže

Kúpele s ružovými okvetnými lístkami môžu zlepšiť vašu náladu a posilniť pokožku. Opäť veľmi dobre hydratujú a rozjasňujú pokožku, ktorá bude zároveň pôsobiť aj hladšie. Vôňa ruží vyvoláva pocity uvoľnenia a odplavuje stres. Stačia dve šálky lupienkov.

Zázvor

Zmierniť prechladnutie a príznaky chrípky, no ešte omnoho viac. Aj na to je dobrý zázvor. Okrem toho odstraňuje toxíny z tela a upokojuje žalúdočné ťažkosti. Zlepšuje metabolizmus a krvný obeh. Postačí polovica šálky.

Sóda

Jedlá sóda v kúpeli pomáha uvoľňovať telu toxíny, čiže môže pomôcť pri kvasinkových infekciách, plesňových a nechtových infekciách, ekzémoch a psoriáze. Taktiež však pomôže aj pri zápche. Postačí jedna až dve šálky.

Foto: unsplash

Med

Kto by nechcel medový kúpeľ? Práve ten je plný antioxidačných, antibakteriálnych, protiplesňových a protizápalových vlastností. Taktiež aj vyhladzuje pokožku. Jedna šálka vám na kúpeľ postačí.

Citrón

Citrónové kúpele pomôžu s mastnotou pokožky a udrží vás v čerstvom móde. Citróny zabíjajú zápach, sú antiseptické a majú dezodoračný účinok. Vaša pokožka bude vyzerať mladšie, pretože taktiež pomáha s vráskami. Do kúpeľa pridajte štyri plátky.

Mlieko

Mliečne kúpele môžu pomôcť vyliečiť veľa kožných ochorení, pomáha pri suchej pokožke, pretože obsahuje kyselinu mliečnu. Bielkoviny, aminokyseliny, tuky a vitamíny nachádzajúce sa v mlieku vám môžu pomôcť zmierniť bolesť pri spálenej pokožke. Jedna až dve šálky pomôžu.

Foto: unsplash

Olivový olej

Jedna šálka extra panenského olivového oleja dokáže skutočne zlepšiť vaše zdravie. V takomto prípade vám zjemní pokožku, pomôže so suchými rukami, chodidlami a aj vlasmi.

Káva

Kávové zrná majú opäť veľa antioxidačných a protizápalových vlastností. Kúpeľ z neho dehydratuje tuky a zlepšuje krvný obeh.

 Už ste niekedy niečo z tohto vyskúšali?
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: