Do Poľska si už po mäso nepôjdete. Reportér v utajení natočil choré kravy neschopné stáť, ako ich navijakom ťahajú na porážku

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Foto: TVN24 (Superwizjer)/YouTube Screen

Mnoho ľudí zvyklo vycestovať do Poľska po mäso. Samozrejme, nájdete ho aj na pultoch v našich obchodoch. Investigatívny novinár Patryk Szczepaniak sa rozhodol zamestnať sa na jednom z bitúnkov, aby prešetril svoje podozrenia. Bohužiaľ, všetky sa do bodky naplnili, ak neboli ešte horšie ako čakal. Hovädzie z Poľska si už zrejme nikdy nekúpite.

Počas prestávok jedol Patryk spracované hovädzie mäso rovnako ako jeho kolegovia, napriek tomu, že je vegetarián. Len preto, aby sa vyhol akémukoľvek podozreniu. Poľská televízia TVN24 odvysielala šokujúcu reportáž z bitúnku v sobotu 26. januára v programe Superwizjer. Netrvalo dlho a desivé zistenia sa pomaly objavujú v médiách po celej Európe. Niet divu. Poľsko patrí k najväčším vývozcom hovädzieho mäsa v Únii. Štatistiky hovoria, že 80% hovädzieho mäsa putuje z poľských bitúnkov za hranice krajiny. Otázkou je, či aj po Szczepaniakovej reportáži.

Nelegálne zabíjanie chorých zvierat

Kravy tak choré, že nevládzu stáť na nohách. Do bitúnku ich teda z nákladných áut ťahajú lanami za pomoci navijaka.

0
Komentovať (0)