Dobrá správa pre milovníkov zimy. Na týchto miestach na Slovensku bude naďalej snežiť

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR Michal Svítok

Cez naše územie počas včerajšieho večera a noci prešlo intenzívne sneženie. Snežilo aj na miestach, ktoré sa nádielky počas zimy ešte nedočkalo.

Pre milovníkov zimy však máme dobrú správu, zdá sa, že snehovej nádielke nie je koniec. Ako uvádza portál Imeteo, v niektorých oblastiach nášho územia bude snežiť aj v priebehu dnešného dňa. Sneženie zasiahlo mnohé oblasti nášho územia, no najviac snehu napadlo na severozápade. Sneženie pokrylo aj mnohé ďalšie oblasti Slovenska.

FOTO TASR – Milan Kapusta

Sneženie neustane

V ranných hodinách bude sneženie od severozápadu ustávať, neustane však všade. Dopoludnia sa bude vyskytovať predovšetkým na krajnom východe, kde bude doznievať zrážková činnosť spojená s prechodom studeného frontu. Po prechode nočného studeného frontu sa naše územie ocitne v chladnejšom a vlhkom prúdení.

FOTO TASR – Oliver Ondráš

V tomto prúdení sa budú vytvárať zrážky, ktoré zasiahnu hlavne severozápadné regióny Slovenska, a to hlavne Žilinský a Trenčiansky kraj. V týchto oblastiach počas dňa môžete počítať s výskytom snehových prehánok alebo občasným snežením. Ostatné oblasti budú počas dňa bez sneženia, to sa však zmení počas noci, kedy začne cez naše územie opäť postupovať zrážkové pole, čo prinesie sneženie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: