Dočkáme sa na Vianoce snehovej nádielky? Meteorológovia prezradili vyhliadky na tohtoročnú zimu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Jeseň je už pomaly za nami a mnohých ľudí zaujíma, aká bude tohtoročná zima. Bude na Vianoce sneh? Meteorológovia na to majú odpoveď.

Babie leto bolo tento rok naozaj neúplné a na miesto toho naše územie zasiahly výdatné dažde, ktoré priniesli poriadnu vlnu povodní. Ako uvádza portál Imeteo, meteorológovia zo serveru Accuweather pravidelne zverejňujú sezónne predpovede na ďalšie obdobie a práve teraz prišli s vyhliadkami na zimu 2020/2021. Budú mrazy a sneh?

Zima bude priemerná

Blížiaca sa zima by mala byť v Európe v rámci normálu, hoci bude štáty, kde bude zima o niečo iná ako uplynulé roky. V južných častiach Francúzska, Španielska a Portugalska sa očakávajú častejšie tlakové níže ako po minulé roky, čo by malo priniesť daždivejšie a veternejšie počasie. V Taliansku, v Grécku, či na východe Balkánu sa očakáva taktiež viac zrážok ako po minulé roky. Vo vyšších polohách sa tak očakáva aj snehová nádielka.

Foto: pixabay

Rozdiel oproti minulému roku

V talianskych Alpách sa očakáva menej snehu ako zvyčajne a celkovo sa neočakáva nič extrémne, žiadne výdatné snehové zrážky, ktoré by mohli zvýšiť lavínové nebezpečenstvo. Na juhu Álp sa očakáva skôr suchá zima. Vo východnej Európe sa očakáva teplejšia zima, no určite by nemala byť taká, ako bola minulý rok, kedy bola teplota v Moskve od decembra do februára až o osem stupňov vyššia, ako je v zime bežné.

Očakáva sa, že mesiace december, január a február by mali byť teplotne a aj zrážkovo na úrovni dlhodobého normálu, preto sa môžeme tešiť, že zima nebude taká slabá, ako bola minulý rok.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: