Dojčiaca matka mala nečakaného pozorovateľa. To, čo sa stalo v ZOO u našich susedov jej vyrazilo dych

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Wikimedia Commons

Mnohí ľudia si myslia, že keď majú dieťa, ich život sa končí. Ale nie je to pravda. Musíte len proste vedieť, ako si to zariadiť tak, aby veci čo najlepšie fungovali. 

To je aj príklad Gemmy Copeland, o ktorej informoval portál Bored Panda. Gemma je vášnivá cestovateľka a nechcela ukončiť svoje cesty len preto, lebo má dieťa. Okrem toho chcela, aby jej malý syn spoznával svet už od útleho veku. Zobrali ho do Viedne v Rakúsku, matka však nečakala, že táto cesta úplne zmení jej vnímanie sveta.

Zviera si získalo ich srdcia

A to všetko len vďaka orangutanovi, ktorý si získal ich srdcia počas veľmi intímneho momentu, dojčenia. Keď boli na výlete v zoo v Schönbrunn, Gemmin chlapec bol hladný. Posadila sa teda ku sklu, za ktorým bol orangutan, aby ho mohla v pokoji dojčiť. Vtedy sa však stalo niečo neuveriteľné. “Moje dojčiace skúsenosti na verejnosti boli kadejaké. Niektorí ľudia boli zvedaví, iní sa tvárili, že ma nevidia a raz som bola požiadaná o to, aby som sa zakryla.” Tentokrát však ľudia krásu toho obrazu ocenili.

Vyzeralo to, akoby ich chcela ochrániť

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti napísala, že podpora, ktorú dostala od orangutanej samičky pri dojčení, ju dohnala k slzám. Hľadala nejaké pokojné miesto na dojčenie, preto si sadla ku výbehu orangutanov, ktoré sa tam v diaľke hrali. Tá pri nej sedela asi polhodinu a nevedela z nej spustiť oči. “Dnes som pri dojčení dostala podporu na neočakávanom mieste. Toto je neuveriteľný moment môjho života, ktorý ma dohnal k slzám… Orangutania samička ku nám pribehla, keď som môjho syna začala dojčiť a jej reakcia mi zobrala dych. Pozrela sa na mňa, potom na môjho syna, a potom opäť na mňa. Sedela pri nás asi polhodinu, pozerala na nás, ako keby ma chcela podporiť a ochrániť. Musela som to zdieľať, pretože ma to dostalo,” napísala.

Nehanbite sa

Verí, že týmto príspevkom podporí nielen matky, aby sa nehanbili za dojčenie, ale aj inšpiruje ľudí, aby pomohli týmto nádherným zvieratám. Medzi veci, ktoré ich vo voľnej prírode ohrozujú, patrí pytliactvo, ničenie biotopu spôsobené pestovaním palmového oleja a nelegálny obchod so zvieratami.

24
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: