Neuveriteľné video tesne pred pôrodom sa stalo hitom internetu. Doktor takto otočil bábätko v brušku mamičky do správnej polohy

Lucia Horáková Ešte viac

Narodenie bábätka patrí medzi jeden z najkrajších okamihov života a každá mamička si želá, aby prebehol v poriadku, bez akýchkoľvek komplikácii. Snáď jednou z najdôležitejších vecí je správne otočenie bábätka v bruchu matky tesne pred pôrodom.

Mladá mamička, Angličanka Vanessa Fisher si želala svoje dieťatko porodiť prirodzenou cestou, no to bolo otočené stále panvou a nožičkami dolu. Aby prebehol pôrod v poriadku, bolo potrebné dieťatko otočiť a presne kvôli tomu Vanessa vyhľadala špecialistu.

Ešte predtým sa však pokúšala o rôzne iné techniky, no ani jedna nezabrala a dieťatko svoju polohu nezmenilo, čo dokazoval aj ultrazvuk. Ak by sa jeho otočenie nepodarilo, Vanessa by musela rodiť cisárskym rezom a práve tomu sa chcela zo všetkých síl vyhnúť.

Mladá žena sa spolu s manželom rozhodli, že vyhľadajú špecialistu, ktorý pomocou techniky ECV (external cephalic version) otočí bábätko pomocou hmatu do správnej polohy. To sa mu aj podarilo a Vanessa mohla svoje dieťatko priviesť na svet prirodzenou cestou bez zbytočných obáv.

Na internete sa z tohto zákroku objavilo aj video, ktoré si do dnešného dňa pozreli milióny ľudí po celom svete. Otázkou ale ostáva, na koľko je takáto metóda bezpečná. Mnoho lekárov ju neodporúča práve kvôli tomu, že bábätko by sa mohlo zamotať do pupočnej šnúry alebo by mohli nastať iné závažné komplikácie. Veď posúďte sami a pozrite si až neuveriteľné video.

Mali  by ste na jej mieste odvahu podstúpiť podobný zákrok a zvereli sa do rúk špecialistu?

Lucy, unilad.co.uk

0
Komentovať (0)