Dôležité vyhlásenie kráľovnej Alžbety. Harry a Meghan sa však rozhodli, v tento deň definitívne končia

TASR Ešte viac

Foto: Chris Allerton/©SussexRoyal via AP

Len pred pár dňami dorazil Harry s Meghan naspäť do Británie, kde sa konalo veľké zhromaždenie najbližších členov kráľovskej rodiny. Rokovalo sa o podmienkach ich odchodu. 

Kráľovná tiež zakázala dvojici využívať značku Sussex Royal. Na tomto základe je postavený aj ich Instagram, kde sa zaregistrovali ako Sussex Royal, čo je zároveň aj ich ochranná známka pre všetky veci, vrátane odevov, kancelárskych potrieb, kníh a učebných materiálov. Keďže už nebudú súčasťou kráľovskej rodiny, nie je dôvod, aby mali v značke slovo royal. Zverejnili aj presný a oficiálny dátum svojho odchodu. Kráľovná však neostala bezcitná a prejavila smútok a ľútosť.

Foto: TASR/Henk Kruger/African News Agency via AP, Pool

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan sa osamostatnia od kráľovskej rodiny 31. marca. Dvojica to oznámila v stredu. Správu priniesla agentúra AP. Oznámenie prichádza v čase, keď Buckinghamský palác preskúmava používanie značky „Sussex Royal“ dvojicou po ich avizovanom odlúčení sa od kráľovskej rodiny. Sporným je slovo „Royal“, v preklade „kráľovský“.

Podľa americkej stanice CNN proti značke vystúpil poradca kráľovnej Alžbety II. Thomas Woodcock. „Nemyslím si, že je to vhodné. Buď ste v kráľovskej rodine, alebo v nej nie ste. Nemôžete byť oboje,“ vyhlásil Woodcock. CNN uvádza, že pravdepodobným výsledkom bude zamietnutie slova „Royal“ v názve značky registrovanej Harrym a Meghan.

Foto: Northern Ireland Office [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Harry a Meghan v januári oznámili, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť. Pár sa následne aj so synom Archiem presťahoval do Kanady. V dôsledku svojho rozhodnutia Harry a Meghan už nedisponujú titulom „kráľovská výsosť“ a nie sú platení z verejných prostriedkov. Harrymu, ktorý je šiestym v poradí nástupníctva na britský trón, zostal titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu. Dvojica chce žiť striedavo v Británii a Severnej Amerike.

Foto: Chris Allerton/©SussexRoyal via AP

Kráľovskú rodinu rozhodnutie Harryho a Meghan zasiahlo. Kráľovná Alžbeta II. vyhlásila, že by si želala, aby dvojica ostala jej plnohodnotnou súčasťou.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: