Doma som mala veľa nevyužitého riadu, na ktorý len sadal prach. Potom som objavila týchto 20 jedinečných nápadov, čo s nimi urobiť


Každý z nás už doma mal, alebo má kúsky riadu, ktorého by sa rád zbavil ale je nám ho ľúto vyhodiť. Väčšinou sú to darované sady šálok, ozdobných tanierov či rôznych čajníkov. Tento riad nám stojí na poličkách a využitie pre neho nájdeme zväčša len vtedy, keď prídu sviatky alebo iné výnimočné príležitosti. Riad po čase začne prekážať a hľadáme miesto, kde by sme ho upratali. Nemusíte ho však hneď vyhadzovať, namiesto toho zapojte fantáziu a kreativitu. 

Prinášame vám týchto skvelých 19 spôsobov ako dokážete z obyčajného starého riadu vytvoriť prekrásne dekorácie.

Elegantné doplnky zo šálok a podšálok si jednoducho zamilujete

Ak vám príde váš strop na terase obyčajný a chceli by ste ho trochu ozvláštniť, vyrobte si túto krásnu dekoráciu.

šálka1
takprosto.cc

Fantázií sa medze nekladú, preto nie je pravidlom, že typy šálok majú byť rovnaké.

šálka 2
takprosto.cc

Elegancia a pôvab budú odteraz dotvárať harmóniu vo vašej domácnosti

šálka 3
takprosto.cc

Už dlho hľadáte elegantnú stolovú lampu, ktorá by bola presne podľa vašich predstáv? Ak ju neviete zohnať, nemusíte byť sklamaní, viete si ju vyrobiť doma, napríklad takto.

šálka 4
takprosto.cc

Triedili ste skrine a našli ste zaujímavý klobúk, ale teraz už nemá využitie? Zakomponujte ho do výroby lampy. Bude slúžiť ako originálne tienidlo, ale aj ako elegantný doplnok vašej dekorácie.

šálka 5
takprosto.cc

Pokiaľ patríte medzi perfekcionalistov, určite vás poteší, že kľudne môžete kombinovať rovnaké farby, či vzory na šálkach. Výsledok je úžasný.

šálka 6
takprosto.cc

Zo starého riadu nemusia byť nutne len lampy, môžete si vyrobiť aj štýlový svietnik, alebo stojan na sladkosti či čajové pečivo.

šálka 7
takprosto.cc

Z tohoto stojanu na sladkosti, by ste určite ochutnali.

šálka 8
takprosto.cc

Staré tácky či podnosy, viete pretvoriť na takéto krásne dekorácie, ktorých využitie  už necháme len na vašu fantáziu.

šálka 9
takprosto.cc

Svietniky nás vždy potešia, tak prečo si ich neurobiť doma?

šálka 10
takprosto.cc

Dodať vkus vašej záhrade od teraz už nebude žiaden problém.

šálka 11
takprosto.cc

Pri večeroch s milovanou polovičkou sa vždy snažíme vytvoriť romantickú atmosféru, pri ktorej nesmú chýbať sviečky, skúste použiť aj tento originálny svietnik.

šálka 12
takprosto.cc

Rozbité šálky, čajníky, podnosy už nebudú nikdy držať pohromade tak ako predtým. Viete z nich ale vytvoriť takúto prenádhernú mozaiku, ktorá sa skvele hodí ako dekorácia do záhrady.

šálka 13
takprosto.cc

Hľadáte exkluzívny kvetináč? Už viac nemusíte, urobte si ho sami doma z rozbitých šálok a podnosov. Ten výsledok je neskutočný.

šálka 14
takprosto.cc

Umelecké dielo sa môže kľude stať aj z vašej poštovej schránky.

šálka 15
takprosto.cc

Pri vychutnávaní rannej kávy určite použite tento krásny stojan. Káva vám bude chutiť o to lepšie a úsmev na perách postrehnete určite tiež.

šálka 16
takprosto.cc

Pokiaľ máte doma starý nábytok, ktorý by ste chceli ozvláštniť, alebo mu dodať nový nádych, pomocníkom vám opäť bude nevyužitý riad.

šálka 17
takprosto.cc

Dekorácie do kuchyne sme si obľúbili už takmer všetci, tak prečo si nejaké nevyrobiť svojpomocne?

šálka 18
takprosto.cc

Minúť peniaze vieme určite lepšie ako na štýlové kvetináče. Vyrobte si ich v pohodlí domova zo šálok, či mís a sami uvidíte aký úspech budú mať nie len u vašich známych.

šálka 19
takprosto.cc

Zapojenie fantázie a kreativity sa nám niekedy oplatí viac ako veľké nákupy. Skúste si vyrobiť aspoň jednu z týchto dekorácií, budú vám vytvárať útulný domov a vy sa vždy usmejete, keď pôjdete okolo svojich výrobkov. Koniec koncov, ručne vyrábané veci majú vždy tak trochu vyššiu úroveň. Prajeme vám príjmné zdobenie.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov