Má už po 60-tke, no nepozná, čo sú hlboké vrásky či poklesnutá koža. Jej tvár nepozná chirurgické zákroky, no predsa vyzerá perfektne! Aké je jej tajomstvo?


Hovorí sa, že pokožka tváre je najcitlivejšie miesto na tele. Pravda je však taká, že je citlivá len na nepriaznivé faktory, no ak jej doprajete kus prírody, odvďačí sa vám stonásobne.

cheap-health-revolution.com

Existuje zložka, ktorú je možné kombinovať doslova s čímkoľvek, čo si chcete dať na tvár. Pokojne si robte masku z vajíčok, ovocia, korenín či obyčajnej sódy s mliekom. Ak do nej pridáte škrob, dáte svojej tvári prirodzený botox. Doslova.

Účinky škrobu

Pravidelná aplikácia škrobu na pokožku tváre vám zabezpečí pružnosť, odstráni známky starnutia ako sú vrásky či pokles kože a zmierni aj príznaky vädnutia tváre. V porovnaní s botoxom, ktorý si ženy nechávajú aplikovať do tváre, škrob je úplne bezpečný. Mimika vám ostane taká ako predtým, len pokožka bude vyzerať o čosi mladšie. A viete čo ešte? Škrob vám z pokožky odstráni aj škvrny! Zo suchej kože prestanú opadávať nepríjemné šupinky a mastná bude, naopak, žiariť. Pozor si dajte len vtedy, ak máte na tvár čerstvé alebo hlbšie rany po porezaní či úraze tváre. Aby sa vám rany zbytočne nezapálili a nezaniesli ste si do nich potenciálnu infekciu, počkajte s maskou, kým sa nezahoja.

momjunction.com

Vyhladzujúca maska s paradajkami

Budete potrebovať:

1 paradajku

1 žĺtok

1 ČL zemiakového  škrobu

1 ½ ČL olivového oleja

Paradajku si nakrájajte a roztlačte na kašu, pridajte zvyšné ingrediencie a dobre rozmiešajte. Masku aplikujte na tvár a vynechajte oblasť očí. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom ju zmyte teplou vodou. Nezabudnite na hydratačný krém.

phytomint.hu

Banánová maska s botox efektom

Budete potrebovať:

1 PL roztlačeného banánu

1 PL zemiakového škrobu

1 PL hydratačného krému

Všetky ingrediencie vymiešajte do hladkej pasty, naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Umyte vlažnou vodou a pokožku zvlhčite hydratačným krémom.

wikipedia.org

Masky na tvár aplikuje prinajmenšom 1-2 krát týždenne, nie menej. Ak chcete dosiahnuť želaný efekt, koža musí byť škrobom zásobená v pravidelných intervaloch a dávkach. Zo škrobu si môžete pripraviť aj pleťovú vodu, ktorou si môžete pleť čistiť každý deň. V litri vody si zmiešajte 2 PL zemiakového škrobu a dobre spolu pretrepte. Nalejte do fľašky alebo nádoby a aplikuje na pokožku po každom umývaní. Nebojte sa škrobov, nič vám neurobia. Nanajvýš budete mať pokožku hladkú a jemnú.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov