Domáca pleťová zlupovacia maska

Monizz Krása

Vysoko kvalitná starostlivosť o pleť by nebola možná bez použitia rôznych masiek. Tie z drogérií bývajú drahé, plné chémie a nie sú nič pre citlivejšiu pleť. Ak máte radi niečo z domácej kozmetiky, inšpirujte sa touto jedinečnou maskou, ktorú ponúka sama matka príroda.

1
takprosto.cc

Slepačie vajcia sú dlhodobo považované za jeden z najúčinnejších produktov v boji proti znečistenej, starnúcej či problémovej pleti. Ich prirodzené zloženie dodá pokožke všetky potrebné látky na to, aby bola mladistvejšia a čistejšia. Proteín v bielku pokožku dôkladne vyčistí a stiahne póry, aby sa v nich dlhšie netvorili uhry a neusádzali nečistoty. Žĺtok obsahuje zasa obrovské množstvo lecitínu, ktorý poskytuje hĺbkovú hydratáciu. Ak ju pokožka nemá, spôsobuje to veľkú väčšinu všetkých problémov. Okrem toho žĺtok pokožku dôkladne vyživí, pretože je zdrojom vitamínov A, D a B, ktoré sú kľúčové v starostlivosti o pleť. Masku zo slepačích vajec môžu pokojne použiť ženy v každom veku.

Zabaľte sa do krásy

Na prípravu masky budete potrebovať zvyčajné ingrediencie. Pripravte sa na to, že masku si budete z tváre sťahovať ako kožu. Je to nielen zábavné, ale aj účinné.

1 vajce

papierové obrúsky, alebo toaletný papier

štetec

vidlička

2 misky

3
takprosto.cc

Oddeľte žĺtok od bielka a dajte ich do dvoch rôznych misiek. Bielko vidličkou zľahka pomiešajte a pomocou štetca naneste na vyčistenú tvár. Vezmite si papierový obrúsok v tenkej vrstve ho priložte na tvár potretú bielkom. Mal by sa vám prilepiť na pokožku a bez vašej pomoci z nej nezísť. Vtedy ste všetko aplikovali správne.

4
takprosto.cc

Bielka nenanášajte priveľa. Maska by mala dobre uschnúť. Počkajte 20-30 minút, pokým sa papierový obrúsok nezmení na tvrdšiu kôrku. Chyťte obrúsok za okraj pri vašom čele a opatrne ho smerom dole stiahnite z tváre. Efekt bude stáť za to!

2
takprosto.cc

Potom jemne prešľahajte žĺtok, pre lepší efekt doň môžete pridať pár kvapiek oleja. Naneste na tvár a počkajte 10 minút. Potom všetko zmyte vlažnou vodou. Budete prekvapení, aká čistá a vypnutá bude vaša pokožka.

5
takprosto.cc

Masku aplikujte 2-krát do týždňa a po ošetrení naneste hydratačný krém.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: