Vďaka tomuto domácemu prírodnému hnojivu rastú moje paradajky a uhorky rýchlejšie a nie sú napadnuté žiadnou chorobou

Lucia Mužlová Návody

Mnoho ľudí vo svojich záhradkách nepoužíva žiadne chemické hnojivá. Vďaka tomu máme síce jabĺčka a mrkvu, ktoré nie sú dokonalé, no aspoň vieme, že sú 100-krát zdravšie. Nie sú však pesticídy ako pesticídy. Tie domáce a prírodné hnojivá sú v poriadku, hlavne ak si ich vyrobíte sami, a teda presne viete, čím rastlinky hnojíte.

Efekt po použití domáceho hnojiva bol neuveriteľný. Všetko, čo budete potrebovať, je len voda, droždie a cukor v tom správnom pomere. Táto zmes je nielen hnojivom, ale pomáha rastlinke pri raste a robí ju silnejšou a odolnejšou. Teraz sa pozrime, ako si takéto hnojivo namiešať.

Ako na to?

pixabay

Do vedra si napustíme teplú vodu (cca 6 litrov), ktorá by však nemala mať viac ako 35 stupňov Celzia. Do vody pridáme 15 gramov suchého droždia a 15 lyžíc cukru. Celú zmes dobre premiešame. Teplota vody musí byť do 35 stupňov preto, aby kvasinky nestratili svoj účinok. Zmes necháme odstáť cca 8 hodín, ideálne cez noc, a potom to celé dobre premiešame. Túto zmes pripravujte vo väčšom vedre.

Ak budete mať hnojivo hotové ráno, môžete to vyskúšať ešte predtým ako vyjde slnko a druhú polovicu si nechajte na večer, keď zapadne. Toto hnojivo sa najviac osvedčilo na uhorky a paradajky, no vyskúšať ho môžete na všetko.

Toto hnojivo si môžete dať aj do rozstrekovača a postrekovať listy rastlín, čím ich chránite pred rôznymi ochoreniami. Skvelé hnojivo, ktoré nestojí takmer nič a napriek tomu je veľmi efektívne. Ak chcete mať bohatú zeleninovú úrodu, určite vyskúšajte.

Poznáte iné domáce hnojivá na prírodnej báze? Dajte nám svoje „recepty“ do komentárov.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), ketkes.com

0
Komentovať (0)