Domáce tyčinky Bounty: Potrebujete na ne len 3 suroviny a chutia 100-krát lepšie ako tie z obchodu


Určite poznáte kokosové tyčinky v čokoláde s názvom Bounty. Ak máte radi práve toto spojenie a chcete si ich vyrobiť doma, máme pre vás skvelý recept. Dlho som niečo podobné chcela vyskúšať a potešilo ma, že nemusím vytvárať len tyčinky, ale môžem vyformovať aj guľky a takýto recept urobiť napríklad aj k Vianočnému stolu.

bounty4
goodtoknow.co.uk

Budete potrebovať:

dve mliečne čokolády

3 hrnčeky kokosu

1 hrnček salka

Postup:

Jednoduchšie to už snáď ani nemôže byť. Kokos si vysypeme do misky a prilejeme k nemu salko. Celé to poriadne premiešame a necháme chvíľu postáť.

bounty1
goodtoknow.co.uk

Pripravíme si plech na pečenie alebo pracovnú dosku, na ktorú dáme papier na pečenie. Z kokosovej hmoty v rukách vytvarujeme tvar tyčiniek, prípadne kto chce, môže vytvarovať aj guľky alebo kocky. Potom je potrebné umiestniť tyčinky aspoň na polhodinu do mrazničky, aby sa nám s nimi ľahšie pracovalo.

bounty2
goodtoknow.co.uk

Medzitým si rozpustíme mliečnu čokoládu a pripravíme si ju do misky. Nemala by byť horúca, skôr by mala byť už trochu vychladnutá. Posledným krokom už je len obaľovanie kokosových tyčiniek v čokoláde.

bounty3
goodtoknow.co.uk

Obalené tyčinky opäť naukladáme na plech alebo pracovnú dosku vystlanú papierom na pečenie. Môžeme dať ešte chvíľu do mrazničky alebo chladničky. Dobrú chuť.

bountytit
recipeshubs.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), vk.com

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov