Keď radí babička: Na výrobu odstraňovača škvŕn budete potrebovať iba 3 veci a už nikdy nepoužijete nič iné

Lucia Mužlová Návody

Máte doma obľúbené tričko alebo sveter, veci, ktoré nenosíte, pretože je na nich škvrna, ktorá nejde vyprať? Alebo ste na materskej a máte doma „špindíra“, ktorému musíte každé tri hodiny prezliekať tričká a body, pretože podbradník slúžil opäť na dve veci? Máme tu pre vás riešenie. V obchodoch samozrejme zakúpite odstraňovače škvŕn a v mnohých prípadoch ste svoj boj vyhrali. Ak ste už skúšali naozaj všetko a škvrna stále drží ako prilepená, vyskúšajte si doma vyrobiť vlastný čistič, prípadne ho ešte skombinovať s bielidlom. Možno budete prekvapení a so škvrnami sa nakoniec rozlúčite.

cistic na skvrny6
livesimply.me

Tento malý zázrak majte na poličke v kúpeľni aby vám bol kedykoľvek k dispozícii. Stačí ho nastriekať na škvrnu, vydrhnúť starou zubnou kefkou, počkať pár minút a škvrna by mala byť preč. Odstránite ním mastnotu, fľaky od jedla, ale aj šmuhy od trávy a blata. Navyše je vyrobený zo šetrných ingredienciíingrediencií, a ak by niektorí z vás pochybovali, len sa pozrite na zloženie svojho odstraňovaču škvŕn poprípade na zloženie iných čističov.

cistic na skvrny1
claudiasrecipes.weebly.com

Jeho výroba je naozaj jednoduchá a navyše, všetky ingrediencie máte určite doma. Neviem, ako je to u vás, ale ja si pri vkladaní prádla do práčky väčšinou škvrny nevšimnem. Zbadám to až po dvojhodinovom praní, pri vešaní prádla na sušiak. Aaaaach!

Je dôležité poradiť si so škvrnami ešte pred praním, aby nedošlo k zapraniu škvrny do materiálu. To už by mohlo byť neskoro. Skúste si takéto „špeciálne“ kúsky oblečenia odkladať mimo koša na prádlo. Vždy pred praním budete vedieť, že vás ešte niekde čakajú kúsky, na ktoré sa musíte lepšie pozrieť. Tento domáci čistič je skvelý, lacný a v spojení s bielidlom a pracím práškom vám určite zaručí úspech.

cistic na skvrny4
yahoo.com

Potrebujete:

1 polievková lyžica sódy bikarbóny

4 lyžice tekutého mydla (môže byť aj farebné)

8 lyžíc peroxidu vodíka

cistic na skvrny5
fabulesslyfrugal.com

Všetky ingrediencie zmiešame v nádobe tak, aby vytvorili jednotnú zmes. Čistič necháme cez noc odstáť. Aplikujeme ho priamo na škvrnu a starou kefkou na zuby jemne „vmasírujeme“. Na dobré zapracovanie čističu do materiálu môžete použiť aj kúsok starej látky.

cistic na skvrny3
dontwastethecrumbs.com

Odstraňovač škvŕn necháme pôsobiť približne 15 minút, najviac približne hodinu. Potom prádlo normálne vypláchneme, poprípade môžeme klasicky oprať. Čistič je vhodný aj na škvrny na kobercoch, kde však musíme dbať na to, aby sme zvyšok čističu riadne odstránili. Ako bojujete so škvrnami vy? Máte nejaký osvedčený recept?

cistic na skvrny7
gliks.com

Pozri aj: Zistite svoj typ pozadia a oblečte si to, čo sa vám najviac hodí. 4 základné typy a muži budú váš zadok obdivovať

zdroj: babskeveci.sk, interez.sk

0
Komentovať (0)