Dosiahne RTVS nový rekord v sledovanosti? Už zajtra sa v priamom prenose dozvieme, kto je Najväčší Slovák

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Už zajtra, 1. mája, RTVS prinesie finále relácie Najväčší Slovák. Konečne sa teda dozvieme, kto z finalistov si vyslúži prvenstvo. Okrem iného sa televízny diváci môžu počas dňa tešiť aj na dokumenty, ktoré budú vysielané počas dňa.

V stredu 1. mája o 20.30 h sa na Jednotke v priamom prenose dozvieme, ktorý z desiatich finalistov zvíťazí v celonárodnej ankete Najväčší Slovák. Po skončení galavečera bude program Jednotky pokračovať o 22.00 h drámou Obhajca, filmom režiséra Brada Furmana v hlavnej úlohe s Matthewom McConaugheyom. Počas prvomájového dňa Jednotka odvysiela aj klasiku z televíznych archívov. O 11.30 h to bude napríklad adaptácia humoristickej poviedky M. Kukučína Mišo, o 14.50 h sa v komédii Šťastie príde v nedeľu budú traja kamaráti pokúšať o šťastie v športke.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Najväčší Slovák (@najvacsi.slovak) on

Poradové čísla nominovaných osobností, ktoré postúpili do hlasovacej fázy na prvých desiatich miestach budú zverejnené aj počas vysielania a sú dostupné na Facebookovej stránke programu. Medzi top desiatimi osobnosťami, medzi ktorými je možné vyberať pri hlasovaní, sú: Jozef Gabčík, Anton Srholec, Peter Sagan, Andrej Hlinka, Cyril a Metod, Juraj Jánošík, Gustáv Husák, Alexander Dubček, Milan Rastislav Štefánik a Ľudovít Štúr.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Najväčší Slovák (@najvacsi.slovak) on

Marika Gombitová po zverejnení prvej desiatky vyhlásila, že by chcela zo súťaže odstúpiť a prenechať tak miesto v top desiatke Jozefovi Gabčíkovi. Po konzultácii s britskou BBC bola táto zmena odobrená a od 9. januára 2019 0.00 hod. je možné posielať hlas Jozefovi Gabčíkovi.

Predpokladá sa, že relácia bude ostro sledovaná, pretože fanúšikovia sú zvedaví na to, kto si vyslúži titul Najväčší Slovák. Budete reláciu v priamom prenose sledovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: