Drôtenka je najlepší nástroj v domácnosti. Takto rôzne sa dá využiť, okrem toho, že ňou vyčistíte prihorené zvyšky jedál v hrncoch

Monizz Ešte viac

rôtenky majú svoje miesto v každej domácnosti. Najviac ich používame v kuchyni a čistíme nimi drezy, prihorené zvyšky jedál v hrncoch, či plynové sporáky a rúry. I keď je v súčasnosti na trhu množstvo čistiacich prostriedkov, klasickej drôtenke sa vyrovná len máloktorý. A že vám po nej smrdia ruky? Pozrite sa na výsledky a hneď vám prestanú.

takprosto.cc

Použitie v praxi

Okrem bežného použitia vám však drôtenky poslúžia ja pri úplne netypických činnostiach. Možno ste nevedeli, že s drôtenkou sa dajú perfektne nabrúsiť nože a nožnice a to s minimom vydanej energie. Párkrát prejdete drôtenkou po hrane a hotovo.

takprosto.cc

To isté platí aj pri čistení gumových podrážok na topánkach. Drôtenka vyčistí aj tie najhlbšie drážky, kamienky, či zatvrdnuté blato a hravo si poradí aj s farbou, či inými nedostatkami najmä na svetlých povrchoch.

takprosto.cc

Podobne je to aj s hrdzou. Drôtenkou ju zoškrabete tak ľahko, ako pripečené hrnce. Malé kúsky odstráni bez problémov v priebehu niekoľkých sekúnd. S väčšou hrdzou bude asi námaha väčšia, no a hrubú hrdzu radšej ani neskúšajte.

takprosto.cc

Ničí plesne na drevenom nábytku. Ak máte na chate alebo na záhrade niečo podobné a chytili sa vám naň plesne alebo huby, roztrhajte drôtenku na menšie klbká, zalejte ich tromi šálkami octu a po niekoľkých hodinách lúhovania roztok ponatierajte na poškodené povrchy.

takprosto.cc

Drôtenka dokáže bez problémov zastúpiť aj šmirgľový papier. Ak vám práve došiel, alebo šmirgľujete ťažšie dostupné miesta, vyskúšajte to s drôtenkou.

takprosto.cc

Ak máte zanesenú skrutku, ktorá by ešte vedela poslúžiť, vyskúšajte ju očistiť takýmto spôsobom. Odtrhnite niekoľko vlásočníc z drôtenky a jednoducho ich trite o znečistené miesta. Ak pridáte ešte aj ocot, potom to pôjde oveľa jednoduchšie.

takprosto.cc

Trápia vás hlodavce? Zabezpečte si miesto, kadiaľ myši preliezajú do vášho domu. Vyplňte medzery drôtenkou a pokojne spávajte. Myši ju neprehryzú, lebo len čo sa do nej pustia zmiznú ako gáfor. Drôtenka im poriadne pokazí chuť obývať váš dom.

takprosto.cc

Drôtenku môžete použiť aj ako poistný filter proti vlasom, či iným nečistotám, ktoré sa pri bežnom používaní kúpeľne a umývadla vedia dostať do odtoku. Samozrejme, že drôtenku v umývadle nebudete mať stále, je to skôr prípad núdze, keď vám vypovedalo sitko a vy práve nemáte po ruke nové.

takprosto.cc

A na čo používate drôtenku vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Táto žena sa počas dvoch rokoch zmenila na nepoznanie. Teraz prezradila, ako sa jej táto zmena podarila dosiahnuť

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: