Držíte mobil týmto spôsobom? Žena zverejnila varovanie, prečo by ste s tým mali okamžite prestať

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

Mobil sa stal naším každodenným pomocníkom. Je veľmi ťažké sa od neho odtrhnúť a občas máte určite pocit, že bez neho neurobíte ani krok. 

Mobil sa však môže stať aj niečím, čo vám poriadne uškodí. Ako uvádza portál Ladbible, istá žena zdieľala na sociálnych sieťach varovanie pre ľudí, ktorí držia svoj mobil tak, že pri tom používajú malíček. Ak sa často pristihnete pri tom, že jednou rukou držíte telefón a zospodu ho podopierate malíčkom, mali by ste s tým podľa tejto ženy okamžite prestať.

Prestaňte používať malíček

Podľa nej je to škodlivé pre vaše zápästie a nervy. “Neviem, kto to potrebuje počuť, ale keď používate mobil, prestaňte ho podopierať svojím malíčkom. Ničí vám to zápästie,” napísala. Zároveň zdieľala množstvo článkov na podporu svojich obáv. Mnohí lekári uvádzajú niekoľko zranení a poranení s nadmerným používaním mobilných zariadení. Zápal môžete mať aj v palci pri nadmernom sklorovaní či posielaní správ.

Foto: pikrepo

Ďalej zdieľala žena článok od Healthline. V ňom sa uvádza, že prsty, ktoré sú najviac ovplyvnené počas používania smartfónu sú malíček a palec. Taktiež aj zápästie môže byť zasiahnuté spôsobom držania mobilu. Keď sú šľachy unavené opakovanými pohybmi, vedie to k opotrebovaniu a tiež bolestivosti a zápalu.

Ak aj vy nadmerne používate malíček pri držaní vášho mobilu, môžete si pomôcť tým, že si naplánujete odpočinok alebo si zaobstaráte držiak na zadnú stranu mobilného zariadenia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: