Do dverí vložila len obyčajnú vidličku. Keď zistíte prečo to urobila, určite to vyskúšate tiež!


Pocit bezpečia je pre každého veľmi dôležitý, kvôli čomu si svoje domovy starostlivo chránime. Zámok má brániť naše súkromie a tiež zabezpečiť domov pred zlodejmi. Bohužiaľ sa však stále vyskytujú prípady mnohých krádeží, kedy sa lupiči dostali k cennostiam aj vďaka nekvalitnému zámku, ktorý sa im podarilo ľahko otvoriť. Nasledujúci návod vám ukáže, ako takejto situácii predísť a vytvoriť si vlastný zámok. Prekvapivo na to stačí obyčajná vidlička.

Poškodené alebo nekvalitné zámky nie sú len problémom bežnej domácnosti. Aj v hotelovej izbe môžete veľmi ľahko prísť o svoje cennosti kvôli jednoduchému otvoreniu dverí zlodejmi. Ak sa chcete vyhnúť takýmto nepríjemnostiam, vytvorte si vlastný zámok, ktorý je pevný a spoľahlivý. Vôbec to nemusí stáť veľa a stačiť vám bude bežná vidlička.

Pri výbere vidličky uprednostňujte vidličku s plochými zubmi. Tú následne vopchajte do otvoru v zámku dverí a fixkou si zaznačte hĺbku otvoru na vidličke. Čiara na zuboch vidličky znázorňuje miesto, kde má byť vidlička ohnutá.

takprosto.cc
takprosto.cc

Upevnite vidličku do zveráku tak, aby ste ju prichytili o jej zuby a rúčka vidličky smerovala nahor. Vezmite kladivo a pomocou neho vidličku pomaly ohýbajte, až pokiaľ neohnete zuby do pravého uhla.

takprosto.cc
takprosto.cc

Následne vidličku vytiahnete zo zveráka a upevníte ju v ňom pozdĺžne. Hlava vidličky by mala vytŕčať, aby ste ju pomocou pílky na kov mohli odrezať v jej najužšom mieste.

takprosto.cc

Vytvorili ste dve finálne časti zámku. Rukoväť vidličky bude slúžiť ako poistka, ktorú zakaždým vsuniete medzi zuby vidličky.

takprosto.cc
takprosto.cc

Takéto jednoduché je vytvoriť svoj vlastná zámok, ktorý si môžete vziať kdekoľvek so sebou. Pokazené dvere hotela, ubytovne alebo toalety vás už viac neprekvapia.

Pre lepšie znázornenie si pozrite aj video šikovného chlapa, ktorý tento trik sám skúsil.

Pozri aj: Na kľučku od dverí zavesila pohár a naň položila ďalší. Keď zistíte, prečo to urobila, určite to vyskúšate tiež!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov