Cítila som tlak a moje telo sa začalo postupne otvárať. Dychberúce fotografie zachytávajú, ako v skutočnosti vyzerá domáci pôrod

Lucia Horáková Ešte viac

Dcéra slávnej americkej herečky Susan Sarandon, Eva Ammurri Martino pred nejakým časom zachytila na domáce snímky pôrod svojho druhého dieťaťa, syna Jamesa a všetko to zdokumentovala a opísala na svojom blogu.

Jej príbeh je určený pre všetkých, ktorí vôbec nevedia, ako prebieha pôrod v domácom prostredí a čo všetko je s tým spojené.

Eva si najskôr pomocou aplikácie kontrolovala svoje kontrakcie, ktoré trvali po dobu jednej minúty a opakovali sa každých päť minút. Zrazu sa však stali oveľa intenzívnejšími a tak zavolala dulu, ktorá jej robila masáž spodnej časti chrbta, zatiaľ čo jej manžel plnil vaňu. Kontrakcie však boli postupne čoraz silnejšie a tak prišiel čas, aby bola zavolaná aj pôrodná asistentka.

Dula a pôrodné asistentky Evu povzbudzovali a veľkou oporou jej bol aj manžel Kyle, ktorý bol počas celého pôrodu pri nej.  I napriek obrovskej bolesti a námahe, po päťhodinovom pôrode konečne porodila zdravého synčeka, ktorý dostal meno James.

Aj keď si Eva uvedomuje, že domáci pôrod je stále kontroverznou témou, aj tak sa rozhodla svoj príbeh zverejniť. Práve domáce prostredie pokladá za najlepšie miesto pre narodenie dieťatka.

View this post on Instagram

This is the moment that I became a Mother, and when I truly understood for the first time how powerful and how important women are. And that wasn't because of becoming a mother or birthing a baby- it was about holding a girl child in my arms and being breathlessly IN AWE of her perfection, her power- her dignity, grace, and resilience. I looked at my daughter and I finally realized what I was worth…because SHE IS. Today on #internationalwomensday2017 I urge us all to take the negative, useless, infectious things we have been taught about ourselves as women and to see them for the nothings that they are. We are so much more than gender roles, competitiveness, unequal pay, or sexual objectification. We have each come in to this world with the force and fury of a Goddess, a Hurricane, an unbridled Dreamer. We are all sisters in this. Let us support each other today and always. ❤

A post shared by HAPPILY EVA AFTER (@thehappilyeva) on

Viac fotiek si môžete pozrieť priamo na jej blogu Happily Eva After.

Pozri aj: Táto krajina začala revolúciu. Dievčatá na školách budú dostávať menštruačné potreby úplne zdarma

Lucy, happilyevaafter.com

0
Komentovať (0)