Elán prichádza s novým videoklipom. Slovákom sa nepáči, že Jožo Ráž v ňom mieri zbraňou na novinára

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Warner Music Gold (YouTube)

Elán vydáva pieseň s videoklipom, ktorá siaha ďaleko za hranice chápania aktuálnej situácie v spoločnosti. Skupina Elán, ktorá pôsobí na slovenskej scéne už viac ako polstoročie, zverejnila včera nový videoklip k piesni s názvom Bulvárne krysy.

Mieri na novinára pištoľou

Ako informuje portál Interez, viac ako rok a pol po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, skupina Elán vo svojom klipe unáša novinára, ktorému neskôr mieri Jožo Ráž na hlavu pištoľou. Na YouTube len včera zverejnili svoju novú pieseň s videoklipom, ktorým chce frontman skupiny Jožo Ráž zrejme poslať novinárom veľavýznamný odkaz. A napriek tomu, že na konci videoklipu kapela upozorňuje, že ich nová pieseň je namierená výlučne na bulvárne médiá, celý počin sa nachádza ďaleko za hranicou akceptovateľnosti.

Viac ako samotný text je však zarážajúci samotný videoklip. V ňom dá Elán uniesť niekoľkých novinárov či fotografa, ktorí zbierajú na Joža Ráža konpromitujúce materiály. Novinárov unášajú maskovaní muži, nakoniec sa všetci stretávajú v starej budove. Jožo Ráž pristupuje zrejme k šéfredaktorovi a na hlavu mu namieri zbraň. Scéna pripomínajúca popravy Islamského štátu končí výstrelom Patejdla z hračkárskej vodnej pištole. Skupina sa pobaví a nepochopený videoklip končí.

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: