Elegantná Zuzana Čaputová ohuruje verejnosť čím ďalej, tým viac. Táto zmena účesu jej mimoriadne pristane

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto TASR - Michal Svítok

Napriek tomu, že sa to mnohým ľuďom nepáči, prezidentka Zuzana Čaputová nie je pod drobnohľadom len ako hlava štátu, ale taktiež aj ako módna ikona. Hoci sa všetci zhodneme na tom, že je dôležité, aby sme ľudí posudzovali na základe ich skutkov a nie oblečenia, v prípade prezidentky to funguje trochu inak.

Keď zastávajú vysokú funkciu muži, ich štýl obliekania nie je príliš rozoberaný. Na jednej strane je to pochopiteľné, pretože vždy majú na sebe elegantný oblek. V prípade ženy prezidentky sa už jednoducho automaticky ráta s tým, že si ľudia budú všímať jej výzor, účes a to, čo má oblečené, akokoľvek povrchne to znie. Ako prezidentka má množstvo povinností, na ktoré sa musí patrične obliecť, keďže spĺňa aj reprezentatívnu funkciu krajiny. Hlavným znakom jej výzoru je v prvom rade elegantnosť, ktorá sa od nej očakáva, vzhľadom na jej postavenie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

Múzeum v Jeruzaleme

O tom, čomu sa práve venuje a kde sa nachádza, podrobne informuje aj na svojom oficiálnom Instagrame. Pri príležitosti 75. výročia oslobodenia koncentračného tábora Osvienčimu cestovala aj do Izraela, kde si v Jeruzaleme pozrela múzeum holokaustu spolu s ďalšími hlavnými predstaviteľmi európskych štátov, napríklad aj s prezidentom Francúzska Emanuelom Macronom či princom Charlesom. Už na tomto stretnutí si mnohí ľudia všimli jej outfit, teda elegantné čierne šaty, ktoré boli vhodné na takúto príležitosť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Divadelné predstavenie a návšteva Osvienčimu

Prezidentka Zuzana Čaputová sa zúčastnila aj predstavenia divadla Astorka, kde zvolila jednoduché a nenápadné čierne šaty, opäť vhodné na takúto príležitosť. Síce bola návšteva divadla oficiálna, napriek tomu nemusela pôsobiť príliš strojene, preto boli takéto jednoduché šaty vhodnou voľbou. Rozdielna situácia bola pri ceste do Osvienčimu, kde si pripomenula hrôzy fašizmu. Pri tejto príležitosti mala na sebe outfit, ktorý pôsobil elegantne, ale priam až smútočne, čo sa v tejto situácii určite hodilo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Prekvapila aj účesom

Najnovšie sa prvýkrát zúčastnila na Veliteľskom zhromaždení náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky, kde mala opäť jednoduché a elegantné čierne šaty, ktoré zakrývala kabátom. Mnohých však zaujal aj jej komplikovanejší účes, keďže sú zvyknutí ju vidieť s rozpustenými vlasmi. “Veľmi si vážim službu našich profesionálnych vojakov a civilných zamestnancov v armáde. Tak doma, ako aj v zahraničí, počúvam o ich pôsobení veľa pozitívnych vyjadrení. A budem rada, ak to tak bude aj v budúcnosti. Hovorila som o tom aj na dnešnom Veliteľskom zhromaždení náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky, na ktorom som sa zúčastnila prvýkrát,” napísala na Instagrame.

Pozitívne slová o armáde

“Zaznelo na ňom veľa priaznivých konštatovaní. Spomeniem to, že sa pozitívne prejavuje viac zdrojov na obranu, že sa zastavil pokles počtu profesionálnych vojakov, že naši vojaci úspešne slúžia v zahraničných operáciách a misiách, že sa postupne začína obnova niektorých druhov vojenskej techniky, najmä vo vzdušných silách. Peniaze, ktoré budú investované do našej obrany, však musia byť použité transparentne a nanajvýš efektívne. Odborná i širšia verejnosť má právo vedieť, kam, na čo a prečo sú nemalé zdroje investované. Aktuálne zastavené obstarávania májú svoje dôvody. Sú to podozrenia z neefektívnosti, či netransparentnosti alebo problémy vo verejnom obstarávaní. Vyzvala som ministerstvo obrany, aby programovo vytváralo také podnienky, ktoré by poskytli väčší priestor pre odborný hlas vojenských profesionálov pri vysvetľovaní vojenských záležitostí – vrátane pôsobenia našich síl v zahraničí alebo pri nových nákupoch.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

“Vo svojom vystúpení som hovorila aj o výzvach – o tom, že je potrebné dodržať záväzok, že vynaložíme 2% HDP na obranu najneskôr v roku 2024. Pripomenula som však, že zdroje, ktoré idú do rezortu obrany, nemôžu ísť len na nákupy, či práve prebiehajúce aktivity, ale že treba myslieť aj na výstroj, výcvik a na zlepšenie podmienok, v ktorých naši profesionálni vojaci slúžia.” 

Prezidentka Slovenskej republiky má pred sebou ešte veľmi dlhú cestu a je jasné, že bude pod drobnohľadom ľudí nielen kvôli svojmu výzoru, ale práve kvôli veciam, ktoré vo svojej funkcii spraví.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: