Epidemiológ objavil ďalší príznak koronavírusu. Všimnúť si na sebe musíte túto vec

Kristína Hagarová Zdravie

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Odborník varoval ľudí predtým, aby sa zamerali na ďalší príznak koronavírusu, ktorý nazval “covid jazyk”. Počet ľudí, ktorí ním trpia, prudko stúpa.

Profesor Tim Spector v príspevku na sociálnych sieťach odhalil zvláštny príznak koronavírusu. Ako uvádza portál Mirror, epidemiológ z londýnskej King’s College, ktorý vedie štúdiu, ktorá sa zameriava na symptómy koronavírusu uviedol, že každý piaty človek má menej časté príznaky, ktoré sa oficiálne nedostatnú na zoznam. Sú to napríklad kožné vyrážky, avšak najnovšie upozornil aj na covid jazyk.

Objavuje sa to čoraz častejšie

“Čoraz častejšie sa stretávame s covid jazykom a podivnými vredmi v ústach. Ak teda máte zvláštny príznak alebo dokonca bolesť hlavy či únavu, zostaňte doma!” napísal a taktiež zdieľal fotografiu, ako taký covid jazyk vyzerá. Doktor Gabriel Scally a prezident epidemiológie a verejného zdravia v Royal Society of Medicine uviedol, že vírus sa môže prejavovať v širokej škále systémoch tela a príznaky v ústach sú už nejaký čas pripísané koronavírusu.

Je potrebné upozorňovať

Niektoré choroby, ktoré ovplyvňujú imunitný systém však môžu napadnúť jazyk a spôsobiť zmeny v ústnej dutine. Problémy s jazykom však môžu byť dôsledkom nesprávnej hygieny, fajčenia či nezdravej stravy. Ľudia však ocenili, že Tim Spector poukázal aj na menej časté príznaky koronavírusu. Poukazujú na to, že aj vďaka tomu sa môžu ľudia lepšie izolovať a zamerať na svoje zdravie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: