Erika zverejnila fotografie, ktoré sa dotkli mnohých žien. Opisuje svoju skúsenosť s rakovinou prsníka

Foto: Facebook (Tak trocha inak)

Napriek tomu, že v súčasnosti všade neustále rezonuje hlavne pojem koronavírusu, nemali by sme zabúdať na to, že na celom svete je množstvo nebezpečných chorôb, ktoré nie sú nákazlivé a ľudia s nimi bojujú každý jeden deň.

Mnohé ženy sa už nemohli dočkať toho, kedy sa konečne otvoria kaderníctva a kozmetické salóny, pretože sa cítili otrasne. Keďže služby nemohli v dôsledku pandémie normálne fungovať, veľa žien skutočne prežívalo fakt, že majú odrasty a neupravené nechty. Existuje však viac vecí, na ktoré by sme mali v poslednej dobe myslieť, a to aj to, že opäť môžeme chodiť na preventívne prehliadky.

Aké je to byť pacientkou s rakovinou

Slovenka Erika Mokrý, ktorá žije na juhu Francúzska, na svojej sociálnej sieti zverejnila dlhý príspevok spolu s fotografiami, ktoré sa dotkli mnohých žien. Na svojom Facebooku Tak trocha inak a zároveň aj na totožnom blogu píše o tom, aké je to byť pacientkou s rakovinou prsníka. V roku 2018 spolu s manželom a švagrinou založili združenie Tak trocha inak, ktoré má za cieľ pomáhať a zlepšovať život onkologickým pacientom.

Myslite na preventívne prehliadky

“Od zajtra podľa mňa vybuchne Instagram a sociálne siete. S fotkami konečne dokonalých nechtov, účesov bez odrastov, rozštiepených končekov a symetrické obočia. No milé dámy, dovoľte mi pripomenúť vám, že okrem kaderníčky, kozmetičky, masérky, nechtárky a pedikérky, by ste sa od zajtra mohli objednať aj na preventívne vyšetrenie. To, ktoré vám možno zrušili, to na ktoré ste zabudli, to ktoré vám po roku opäť treba. Pretože verte či nie, ak ho zanedbáte, nebudete potom potrebovať ani jedno z toho, čo po uvoľnení druhej a tretej fázy začne fungovať…”

Liečba rakoviny nie je skrášľovací proces

“Nebudem vám klamať, liečba rakoviny nie je skrášľovací proces. Práve naopak. Vezme vám všetko to, na čom ste si každý mesiac tak dôsledne zakladali… Krásne nechty, dokonalé vlasy, svieža a hydratovaná pleť a vymasirované telo. Viete, touto mojou fotkou vás nechcem vystrašiť. Hoc viem, že šoková terapia mnohokrát funguje najlepšie. Želám si však, že vďaka nej pochopíte. Skôr ako ja, že v živote je skutočne dôležitejšie niečo úplne iné, ako pravidelné instantné náhražky krásy.”

Myslite na seba

“A áno, na tej fotke to vidíte správne. Na pravej strane môjho hrudníka nenájdete nič. Okrem 12 centimetrovej jazvy, čo s ohľadom na veľkosť mojej podprsenky a košíkov považujem za skutočne ironické. No nič to nemení na tom, že teraz tam jednoducho, nič nie je. Tak prosím, milé dámy, nezabudnite na seba samé. Nech nás s polopochým hrudníkom nemusí chodiť po svete viac a viac. Už teraz nás je až príliš.”

Bojuje aj Aneta Parišková

S rakovinou bojuje aj obľúbená moderátorka Aneta Parišková, ktorá to oznámila na svojom Instagrame. Najnovšie sa teší z toho, že sa jej manžel konečne vrátil zo Spojených štátov amerických, napriek tomu, že ju samozrejme nemôže v nemocnici navštíviť. Na svoj Instagram teda pridala fotku, ako jej chodí pod nemocničný balkón zakývať a poslať jej pusu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aneta Parišková (@aneta_pariskova_official),

Viktor Vincze taktiež informoval na svojom profile, že vďaka preventívnej prehliadke jeho manželke Adele rýchlo zistili začínajúcu rakovinu krčka maternice a mohli rýchlo zasiahnuť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: